šport

Everton predal za Newcastle Gardens 45 miliónov libier

Anthony Gordon dokončil svoj prestup z Evertonu do Newcastlu United.

Hovorí sa, že Newcastle zaplatí 40 miliónov libier pred Evertonom, pričom ďalších 5 miliónov libier bude zaplatených v ďalších príplatkoch.

O Gordona prejavila Chelsea na začiatku tejto sezóny vážny záujem, no Everton ich návrhy odmietol a dúfal, že mladého útočníka pripútajú k novej zmluve.

Newcastle a Tottenham však požiadali o 21-ročného hráča a Magpies tento mesiac potvrdili svoj záujem.

Gordon podpísal to, čo sa označuje ako „dlhodobá“ zmluva v St James‘ Park, čím sa stal prvým podpisom Newcastlu v januárovom prestupovom období, keď Eddie Howe presadzoval kvalifikáciu Ligy majstrov.

Nový nábor povedal: „Odkedy som počul o záujme, vždy som bol oddaný Newcastlu.“

Gordon v rozhovore pre NUFC TV dodal: „Myslím si, že dav a mesto mi ako človeku vyhovujú, spôsob, akým tím momentálne hrá pod Gafferom, a klub vyzerá, že idú správnym smerom.

„Cítim, že je to veľký krok. Ľudia ešte nevideli, čo dokážem. Myslím si, že podľa toho, ako sa klub uberá, tu môžem vyniknúť.“

Hlavný tréner Newcastlu Eddie Howe očakáva veľké veci: „Som rád, že som podpísal Anthonyho – je to veľký talent.

„Veľmi sa teším na spoluprácu s ním a jeho rozvoj a na to, čo dokáže v drese Newcastlu.“

Gordonov čas v Evertone sa skončil sklamaním. Absolvent akadémie exceloval v minulej sezóne, keď sa Toffees vyhli zostupu pod vedením Franka Lamparda, no napriek tomu, že kampaň začal dvoma gólmi v úvodných piatich zápasoch Premier League, jeho následné výkony boli rozporuplné.

V utorok vynechal tréning, čo bolo chápané ako oprávnená absencia pred výkonom v Štátoch, a Finch bol v stredu a vo štvrtok mimo formu, kým sa v piatok vrátil do základne Evertonu.

READ  BNP Baribas Otvorené výsledky | WTOP

Everton s nedostatkom peňazí skončil na 19. mieste, Lampard bol odvolaný v pondelok, pričom sa očakáva, že ho nahradí Sean Dyche, a Gordon konfrontoval skupinu fanúšikov pred Goodison Parkom po porážke 2:1 s kolegami zo Southamptonu 14. januára.

Gordon je s tromi gólmi najlepším strelcom Evertonu v lige, no vytvoril len osem šancí pre spoluhráčov a nepripísal si asistenciu, pričom v 16 zápasoch zaznamenal 0,5 očakávanej asistencie.

Iba Demarai Gray (51) sa v zostave Evertonu pokúsil o viac trojíc ako Gordon (41), ale anglický reprezentant do 21 rokov Gordon ich dokončil len desať.

Gordon zaznamenal 26 striel, druhý za Grayom ​​medzi hráčmi Evertonu, a jeho 16 striel na bránu je na čele rebríčka.

Tým, že umožní Chrisovi Woodovi pripojiť sa k Nottingham Forest, Howe bude dúfať, že dokáže oživiť Gordonovu vynikajúcu formu v snahe pridať viac iskry do útoku Newcastlu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close