Zábava

Ewa Farna a Vojtěch Dyk uvádzajú skladbu Kočky z projektu Folk Swings

včera o 13:00 | redakcia

Dva výnimočné hlasy z českej popovej scény, Ewa Farna a Vojtěch Dyk, sa spojili, aby zaspievali pieseň od Zuzany Navarovej a kapely Nerez s názvom Cats v novom sviežom aranžmá Petra Kovaříka. Cats je prvou ochutnávkou veľkolepého projektu Folk Swings a objaví sa na jedinečnom albume, ktorý vyjde 30. októbra.

Jedinečný projekt Ľudové hojdačky spája osobnosti prevažne českej ľudovej scény. Skladba vznikla pod taktovkou producenta albumu a kapelníka kapely B-pásmo Josef Buchta. Na albume Ľudové hojdačky sa objavia v hojdacích aranžmánoch hosťujúcich piesní, ako aj piesní už zosnulých autorov, ktorí spievali Ewa Farna, Vojtech Dyk, Petr Rybíz Toman alebo Jiří Kalousek. Kombinácia Ewa Farna a B-Side Band sa ukázala ako geniálna nielen pre ucho, ale aj pre oko fanúšika. Skvelá energia a nálada zanecháva stopy v celej skladbe, čo potvrdzuje Ewa Farna Slovami spolupráce s Vojtěchom Dykom a celou kapelou: „Vojta je neskutočný spevák, ovláda svoj hlas neskutočným spôsobom. Takže keď som dostal ponuku od skupiny B-Side Band spievať s toľkými hudobníkmi a Vojtom, Bolo mi cťou, “komentuje. spevák.


„Tvorba coververzie ktorejkoľvek z piesní Zuzany Navarovej je, dá sa povedať, odvážny kúsok. Ale keď sme sa k tomu dostali, som naozaj rada, že to bolo s Ewou. V Česku nie je veľa spevákov kto by rešpektoval ducha tých piesní a zároveň pridali niečo „iba svoje“, tryskajúce jeden z druhého. Môžem len poďakovať za toto stretnutie s Ewou, Zuzanou, Vítom a vlastne so všetkým Nerezom, ktoré tak obdivujem veľa, “hovorí. Vojtech Dyk. „Mačky sú krásna pieseň a zároveň ťažká. Nerezová oceľ ju spievala skvele, možno sme ju ‚skopírovali‘ so cťou a úctou k autorom a pôvodným interpretom,“ komentuje Ewa Farna a dodáva, že kvôli Folk Swing, nemohli Nerez a Zuzana Navar sú nezvestní. Video bolo natočené v Brne. Riaditeľ je Hana Mikolášková a kameraman Jan Turek.

READ  Slovinsko: „Už roky by sme sa nemali ani zúčastňovať Eurovízie,“ hovorí radca RTVSLO! - Eurovízne správy | Hudba

Album Ľudové hojdačky už vychádza 30. októbra ak okrem Vojtěcha Dyka a Ewy Farnej pozvú fanúšikov na počúvanie aj Vlasta Redl, Jarek Nohavica, Samson Lenk, Radek Pastrňák, Slávek Janoušek, Pokáč, Kristýna Daňhelová a mnoho ďalších umelcov. Vyvrcholením projektu budú dva jedinečné koncerty, ktoré by sa mali konať pri tejto príležitosti 1. a 2. decembra v som stred v Brne.

Informácie a fotografie do redakcie Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Univesal Music.

Zdielať na Facebook-u

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close