Zábava

Tisíce ľudí protestovali na Slovensku proti plánu vlády na reformu trestného zákona – WSOC TV

BRATISLAVA, Slovensko – (AP) – Tisíce ľudí vyšli vo štvrtok do ulíc veľkých miest Slovenska, aby obnovili svoj protest proti plánom novej slovenskej vlády. premiér Robert Figo Trestný zákon krajiny by sa mal zmeniť a doplniť.

Jeho súčasťou sú zmeny, ktoré navrhla trojkoaličná vláda Zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúryZaoberá sa závažnou trestnou činnosťou, ako je remeselná činnosť, organizovaný zločin a extrémizmus.

Tie prípady budú riešiť prokurátori na krajských úradoch, ktoré takéto trestné činy neriešili 20 rokov.

Medzi nimi aj Michal Šimečka, líder silnej opozície Liberálne Progresívne Slovensko.

Miestne médiá citovali približne 20 000 demonštrantov, ktorí protestovali proti plánu na centrálnom námestí v Bratislave.

„Robíte rovnakú chybu ako ktorýkoľvek iný neúspešný diktátor,“ uviedol Šimeka v odkaze Ficovi.

„Podceňujete túžbu ľudí po slobode a spravodlivosti,“ povedal Šimeka.

„Mafia, mafia,“ a „Máme dosť Figa,“ skandoval dav znova a znova.

Legislatíva schválená Ficovou vládou si vyžaduje súhlas parlamentu a prezidenta. Trojkoalícia má väčšinu na prehlasovanie veta, ktoré očakáva prezidentka Zuzuana Čaputová.

Čaputová povedala, že je pripravená využiť aj ústavné napadnutie zákona. Ako rozhodne Ústavný súd, nie je jasné.

Fico sa na štvrté volebné obdobie vrátil k moci po víťazstve jeho korupciou pošpinenej ľavicovej strany Na Slovensku sú parlamentné voľby 30. septembra na a Proruská a protiamerická platforma.

Jeho kritici sa obávajú, že jeho návrat by mohol viesť k tomu, že Slovensko opustí svoj prozápadný trend a bude nasledovať príklad Maďarska. premiér Viktor Orbán.

Od nástupu Ficovej vlády k moci boli niektorí elitní vyšetrovatelia a policajti, ktorí riešili kauzy korupcie na vysokej úrovni, prepustení alebo prepustení. Plánované zmeny v právnom systéme zahŕňajú zníženie trestov za korupciu.

READ  S platným odhadom viac ako 7 000 je tento liečivý obklad „nevyhnutnosťou pre každého majiteľa psa“

Za predchádzajúcej vlády, ktorá sa v roku 2020 dostala k moci na základe protikorupčnej kampane, boli za korupciu a iné trestné činy obvinené a odsúdené desiatky vysokých úradníkov, policajtov, sudcov, právnikov, politikov a podnikateľov spojených s Ficovou stranou.

dec. Z relatívne malého mítingu niekoľkých stoviek v Bratislave 7. sa protivládne mítingy rozšírili do 19 miest a obcí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close