Zábava

Exkluzívne: Slovenská hotovostná zľava stúpa na 33 %

Hotovostné zľavy vo filme a televízii na Slovensku sa od 1. januára 2020 zvýšia z 20 % na 33 % na základe novely zákona o audiovízii.

Tento krok minulý rok potvrdil KFTV Slovenský filmový úrad, ktorý bol minulý rok zriadený s cieľom prilákať a pomáhať medzinárodným produkciám nakrúcať v krajine.

Nárast by zaradil Slovensko do rovnakých pásiem ako ostatné európske krajiny ako Maďarsko, Poľsko, Estónsko a Litva, ktoré ponúkajú 30 % stimuly, a Rumunsko, ktoré ponúka 35 % až 45 %.

Aby sa medzinárodná produkcia kvalifikovala na stimul, musí minúť aspoň 300 000 na televízne filmy (alebo seriály) a filmové sloty (až tri) alebo 150 000 தனிப்பட்ட na jednotlivé filmy, dokumenty a animované filmy. 3 roky.

Povedala Zuzana Bieliková, šéfka Slovenského filmového úradu:

Projekty je možné prihlásiť za 1000 a musia prejsť kultúrnou skúškou. Po schválení dostanú výrobcovia osvedčenie o registrácii. Hotovostná zľava bude vyplatená miestnemu servisnému/výrobnému partnerovi alebo miestnej pobočke medzinárodnej spoločnosti po tom, čo žiadateľ uhradí všetky oprávnené výdavky a predloží záverečnú uzávierku a správu audítora.

Slovensko má s viacerými krajinami dohody o zamedzení dvojitého zdanenia, dodala Belíková.

Medzi významné medzinárodné projekty, ktoré sa nedávno natáčali na Slovensku, patrí akčný film Francisa Lawrencea Red Sparrow s Jennifer Lawrence a Joel Edgerton v hlavných úlohách a seriál Dracula pre BBC / Netflix, produkovaný Stevenom Moffatom a Markom Cadizom. Druhá sezóna amazonskej série Hannah a Netflix Marco Polo sa tiež natáčala v krajine a priblížila sa k 20% zľave.

READ  'So Proud': Film King Richard od Venus a Sereny Williamsových získal nomináciu na ceny PGA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close