Zábava

Nepostavený rok: Bieli utečenci, Egejské ostrovy a klebety celebrít

Olly Mann a The Week diskutujú o veľkých zmenách, ktoré sa tento rok nemuseli nevyhnutne dostať na titulky novín, ale pomaly začali ovplyvňovať naše životy. S Jamiem Timsonom, Abdulwahabom Dahhanom a Juliou Macfarlaneovou.

Môžete sa prihlásiť na odber The Week Unwrapped kdekoľvek, kde dostanete svoje podcasty:

V poslednej tohtoročnej kapitole hovoríme o:

Bieli utečenci

Keď Rusko vo februári napadlo Ukrajinu, takmer osem miliónov ľudí bolo nútených utiecť z krajiny, mnohí do susedného Poľska, Maďarska, Rumunska, Slovenska a Moldavska. Mnohí mediálni komentátori vtedy poukazovali na to, že väčšina týchto utečencov boli belosi a stavali ich proti imigrantom zo Sýrie, Iraku či Afganistanu. Aký vplyv má nárast bielych utečencov na celkovú migračnú krízu – a sú z európskych krajín uprednostňovaní Ukrajinci?

Egejské ostrovy

Už roky rastie napätie medzi susedným Tureckom a Gréckom kvôli gréckym ostrovom v Egejskom mori, ktoré ležia míle od tureckého pobrežia. Turecko obviňuje Grécko z pokusu o militarizáciu ostrovov, ale Atény popierajú, že by tým porušili dlhodobú dohodu medzi oboma krajinami, čím provokovali svojich susedov. Čo sa však v skutočnosti deje v Egejskom mori a ovplyvní táto téma budúcoročné prezidentské voľby v Turecku?

Klebety celebrít

Píše sa rok 2022 a my sme späť pri klebetách celebrít – vo veľkom. Zo zákulisného besnenia, ktoré zachvátilo film Florence Buck Neboj sa miláčik, k Jamesovi Cordenovi a jeho reštauračnej etikete, bolo nespočetne veľa prehreškov A-listov, ktorých sa ľudia nevedeli dočkať, kým sa zašpinia. Dokonca aj nové médiá naskočili do rozbehnutého vlaku s neuveriteľným úspechom Deux Moi, anonymného účtu sociálnych médií, ktorý zaznamenáva interakcie obyčajných ľudí s celebritami. Je však naša znovuobjavená posadnutosť klebetami výsledkom návratu do sociálneho prostredia po pandémii – alebo to predznamenáva niečo zlovestnejšie?

READ  OSN rozširuje dohodu o Endeavour Content

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close