Zábava

‚Splnený sen‘ | Calgary Flames

Pospíšil, ktorého si vybralo Calgary vo štvrtom kole draftu NHL 2018, prešiel dlhou a kľukatou cestou, aby sa dostal až sem. Ako tínedžer odišiel z rodného Slovenska hrať USHL za Sioux City Musketeers. V klube strávil dve sezóny, kým sa stal profesionálom, hral s pobočkou Flames v AHL v Stocktone a Calgary.

Jeho čas v profesionáloch bol však obmedzený kvôli nešťastným zraneniam a jeho súčet zápasov v jednej sezóne bol 47 v sezóne 2021-22. V minulej sezóne odohral len 20 zápasov pre zranenie, ktoré ho vyradilo z hry na niekoľko mesiacov. Strávil leto, aby sa dostal späť do najlepšej formy, aby zabezpečil, že jeho kampaň v rokoch 2022-23 začne tou správnou nohou.

Povedal, že cieľom bolo byť lepší ako pred zranením. „Som naozaj šťastný, že leto bolo dobré a na ľade je vidieť, že sa cítim naozaj dobre.“

Po tom, čo ho v posledných rokoch sledoval, ako bojuje a prekonáva všetky prekážky, jeho rodina na Slovensku dnes večer netrpezlivo očakáva, že puk zhodí. Sedem hodín pred horským štandardným časom sa pred jeho prvou zmenou v NHL naleje veľa šálok kávy.

„Bude to trochu neskôr, ale určite uvidia.“

READ  Ako „Armáda zlodejov“ tvorí budúcnosť vesmíru „Armáda mŕtvych“ Zacha Snydera

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close