Trest Emil Forsberg dáva Švédsku víťazstvo nad Slovenskom

Švédsko dosiahlo vyraďovaciu fázu majstrovstiev Európy prvýkrát od roku 2004 víťazstvom 1: 0 nad Slovenskom.

Trest 77. minúty Emila Forsberga vyrovnal stretnutie, ktoré bolo bez šancí a zábavy, ale pozdvihlo stranu Johna Andersona na štyri body, keď Slovensko postúpilo do záverečného zápasu E skupiny E proti Španielsku.

Potom, čo v úvodnom zápase proti Španielsku vyrovnali, mali iba 15 percent držania lopty, pričom Švédsko opäť odovzdalo väčšinu lopty svojim neobmedzeným súperom.

Výsledkom bol dverový zápas, ktorý bol obnovený za menej ako hodinu a nahradil v Martine brankára Martina Dubrovku. Majstrovstvo.

Slovensko si vynútilo prvú reálnu záchranu v 58. minúte, keď Robin Olson, ktorý strávil minulú sezónu na hosťovaní v Evertone, hlavičkou Juraja Kukku hlavičkoval iba nad ofsajdovú vlajku.

Dubrovka vytvorila podobnú pôsobivú záchranu od Ludwiga Augustina, ktorý vystúpil na kríž Sebastiana Larsona, ale to by sa dalo vypočítať. Krútená hlavička Marcusa Danielsona letela šesť metrov z výsledného rohu.

Potom prišiel mladík z La Ligy Alexander Isaac s hráčom Realu Sociedad, odrazil strelu z diaľky a vyrazil na strechu siete.

21-ročný tok tkania zo 40. dvora osvetlil petrohradský areál a zachránil ho pred Dubrovkou.

Isaacova rotácia na obrátke pripadla Quasenovi Quizonovi a hoci bol Dubravka mimo výzvy, jeho tempo striedalo. Forsberg nakoniec prelomil slepú uličku, aby dostal svoju krajinu do posledných 16.

READ  Prvá slovenská prezidentka sa budúci rok nebude uchádzať o znovuzvolenie - Queen City News