Zábava

Expo 2020 Dubaj: Sheikh Maktoum sa stretol so slovenským premiérom – Správy

Lídri diskutovali o bilaterálnych vzťahoch a rozširovaní väzieb v kľúčových sektoroch.

čítaj viac…

Podľa vyjadrenia personálu

Pridané: So 16. októbra 2021, 17:41

Sheikh Maktoum bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, zástupca vládcu, podpredseda vlády a minister financií Dubaja, sa stretol s predsedom vlády SR Edwardom Hegerom na Expo 2020 Dubaj.

Na stretnutí sa zúčastnili ministri a predstavitelia oboch strán. Šejk Maktoum privítal hosťujúceho premiéra a jeho sprievodnú delegáciu a vyzdvihol silné väzby medzi SAE a Slovenskou republikou.

Na stretnutí sa diskutovalo o bilaterálnych vzťahoch a spôsoboch posilnenia spolupráce v oblasti hospodárstva, obchodu a investícií. Obe strany preskúmali nové cesty na zlepšenie spolupráce, posilnenie vzájomného zapojenia sa medzi verejným a súkromným sektorom druhej strany a zvýšenie vzájomného obchodu.

Stretnutie zdôraznilo dôležitosť uľahčenia investičných príležitostí pre SAE a slovenské spoločnosti a inštitúcie na vzájomných trhoch a rozšírenie väzieb v kľúčových sektoroch vrátane zdravotníctva, energetiky, trvalo udržateľného rozvoja, infraštruktúry, inovácií a technológií futuristickej a štvrtej priemyselnej revolúcie.

Lídri diskutovali aj o mnohých otázkach spoločného záujmu vrátane globálneho úsilia v boji proti pandémii a urýchlenia obnovy a rozvoja.

READ  NHL odkladá ďalšie tri zápasy, celkovo 70

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close