Zábava

Facebook poukázal na poplatky za Apple. Blokoval to

Sociálna sieť chcela vysvetliť používateľom prehľadne, kam smerujú ich peniaze.

Sociálna sieť Facebook tiež nedávno oponovala spoločnosti Apple. Tvrdí, že výrobca v Kalifornii zablokoval aktualizáciu svojej hlavnej aplikácie. Bolo to pridať informácie o 30% poplatku spoločnosti Apple za každú uskutočnenú transakciu. Apple k tejto situácii nekomentoval. Téma je oddaný Spoločnosť Reuters na svojej webovej stránke.

Oznamovanie skrytých poplatkov by malo byť súčasťou novej funkcie, ktorá umožňuje používateľom sociálnych sietí platiť za vstup na virtuálne udalosti. Facebook predstavuje novinku ako príležitosť pre malé podniky a vplyvných pracovníkov, aby si v súčasnej situácii mohli zarobiť nový druh príjmu.

Podľa Facebooku boli pridané informácie o 30% -nom podielu spoločnosti Apple, pretože chceli používateľom transparentne ukázať, kam smerujú ich peniaze. Apple však zablokoval vydanie aktualizácie kvôli tomuto textu. Táto funkcia bola pridaná, ale bez varovania o postupoch spoločnosti Apple.

Najprv chceli výnimku

Pôvodným plánom Facebooku bolo požiadať spoločnosť Apple o pomoc podnikateľom a ovplyvňovateľom udelením výnimky pre túto funkciu. Spoločnosť by preto za tieto transakcie nedostala žiadnu províziu. Všetky peniaze získané od používateľov by sa poskytli autorom virtuálnych udalostí.

Rovnaké ako v prípade Fortnite ale Apple žiadosť zamietol. Preto si Facebook vybral ako alternatívu transparentné upozornenie, že nie všetky peniaze pôjdu organizátorom online akcie.

Pokiaľ ide o konkurenčnú platformu Play Store pre Android, došlo k inému varovaniu v znení. Podľa zdrojov agentúry Reuters to uviedlo všetky peniaze skutočne ide organizátorom uvádza sa Google neúčtuje sa žiadny poplatok, Ani táto informácia sa však z neznámeho dôvodu nedostala do verejnej verzie aplikácie.

Je preto zrejmé, že rovnako ako spoločnosť Apple si aj v tomto prípade spoločnosť Google vyberie svoj podiel na výnosoch podľa štandardných pravidiel. Sú stanovené veľmi podobne. Vyžaduje si tiež 30% poplatok od vývojárov. Preto vývojári spoločnosti Epic okrem spoločnosti Apple Spoločnosť Google žaluje súčasne,

READ  Netflix spolupracuje so štúdiom Saudi Doon Studio C21 Médiá | Novinky

„Irelevantné“ informácie

Facebook ďalej uviedol, že odôvodnil aj negatívne stanovisko k vydaniu aktualizácie Apple. Údajne sa odvolával na pravidlo, že vývojári nemôžu používateľom zobrazovať „irelevantné“ informácie. Ako sme uviedli na začiatku, spoločnosť Apple nekomentovala situáciu v spoločnosti Reuters.

Facebook napokon zdôraznil, že stále pracuje na tom, aby umožnil oznamovanie týchto informácií používateľom v aplikácii. Nespresnil však, ako to chce urobiť.

Nakoniec to nie je začiatok nezhôd medzi spoločnosťami Apple a Facebook. Nová verzia operačného systému iOS 14 prinesie veľké zmeny týkajúce sa prispôsobených reklám.

ako napísal Založený časopis Forbes správy Na stránke Informácie (platený obsah) sa používatelia budú musieť výslovne dohodnúť na prezeraní aplikácií a stránok v novom systéme iOS. To môže byť pre Facebook a jeho partnerov obrovským problémom. Na trhu s personalizovanými reklamami zarába Facebook veľkú časť svojich ziskov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close