šport

Factbox-Tennis-Zoznam víťaziek Australian Open vo dvojhre žien | Mocných 790 KFGO

(Reuters) – Zoznam víťaziek Australian Open vo dvojhre žien od ich vzniku v roku 1922 (pokiaľ nie je spomenutá Austrálčanka):

2023 Arina Sabalenka (Bielorusko) bt Elena Rybakina (Kazachstan) 4-6 6-3 6-4

2022 Ash Party bt Daniel Collins (USA) 6-3 7-6(2)

2021 Naomi Osaka (Japonsko) bt Jennifer Brady (USA) 6-4 6-3

2020 Sofia Keninová (USA) bt Carbine Muguruzaová (Španielsko) 4-6 6-2 6-2

2019 Osaka bt Petra Kvidová (Česká republika) 7-6(2) 5-7 6-4

2018 Caroline Wozniacki (Dánsko) bt Simona Halepová (Rumunsko) 7-6 (2) 3-6 6-4

2017 Serena Williamsová (USA) bt Venus Williamsová (USA) 6-4 6-4

2016 Angelique Gerber (Nemecko) bt. S. Williams 6-4 3-6 6-4

2015 S. Williams bt Maria Šarapovová (Rusko) 6-3 7-6 (5)

2014 Li Na (CH) bt Dominika Šibulková (Slovensko) 7-6(3) 6-0

2013 Victoria Azarenková (Bielorusko) bt Li 4-6 6-4 6-3

2012 Azarenková bt Šarapovová 6-3 6-0

2011 Kim Clijstersová (Belgicko) bt Lee 3-6 6-3 6-3

2010 S. Williams bt Justin Henin (Belgicko) 6-4 3-6 6-2

2009 S. Williams bd Dinara Safina (Rusko) 6-0 6-3

2008 Šarapovová bt Ana Ivanovičová (Srbsko) 7-5 6-3

2007 S. Williams bt Šarapovová 6-1 6-2

2006 Amelie Mauresmo (Francúzsko) bt Henin 6-1 2-0 (zvyšok)

2005 S. Williams bt Lindsay Davenport (USA) 2-6 6-3 6-0

2004 Henin PD Clijsters 6-3 4-6 6-3

2003 S. Williams bt V. Williams 7-6(4) 3-6 6-4

2002 Jennifer Capriati (USA) bt Martina Hingis (Švajčiarsko) 4-6 7-6(7) 6-2

2001 Capriati bt Hingis 6-4 6-3

2000 Davenport bt Hingis 6-1 7-5

1999 Hingis bt Mauresmo 6-2 6-3

1998 Hingis bt Conchita Martinez (Španielsko) 6-3 6-3

READ  Normy z juniorských majstrovstiev sveta 2021

1997 Hingis bt Marie Pierce (Francúzsko) 6-2 6-2

1996 Monica Seles (USA) bt Anke Huber (Nemecko) 6-4 6-1

1995 Pierce bt Arantza Sanchez Vicario (Španielsko) 6-3 6-2

1994 Steffi Grafová (Nemecko) bt Sanchez Vicario 6-0 6-2

1993 Celes (Juhoslávia) bt Graf 4-6 6-3 6-2

1992 Seles bt Mary Jo Fernandez (USA) 6-3 6-4

1991 Seles bt Jana Novotná (Československo) 5-7 6-3 6-1

1990 Graf bt Fernandez 6-3 6-4

1989 Graf bt Helena Suková (Československo) 6-4 6-4

1988 Graf bt Chris Evert (USA) 6-4 6-4

1987 Hana Mandlíková (Československo) bt Martina Navrátilová (USA) 7-5 7-6(1)

1986 Žiadny zápas

1985 Navrátilová bt Evert 6-2 4-6 6-2

1984 Evert bt Chukova 6-7(4) 6-1 6-3

1983 Navrátilová bt Cathy Jordan (USA) 6-2 7-6 (5)

1982 Evert bt Navrátilová 6-3 2-6 6-3

1981 Navrátilová bt Evert 6-7(4) 6-4 7-5

1980 Montlicová bt Wendy Turnbull 6-0 7-5

1979 Barbara Jordan (USA) bt Sharon Walsh (USA) 6-3 6-3

1978 Chris O’Neill bt Betsy Nagelsen 6-3 7-6(3)

1977 (december) Yvonne Coolagong Cawley bt Helen Corley Cawley 6-3 6-0

1977 (január) Kerry Melville Reid bt. Dion Frumholtz Balestrad 7-5 6-2

1976 Coolagung Kawli bt Renáta Tomanová (Československo) 6-2 6-2

1975 Koolakang Cawley bt. Navrátilová (Československo) 6-3 6-2

1974 Coolagung Cawley bt Evert 7-6(5) 4-6 6-0

1973 Margaret Court bt Coolagong Cawley 6-4 7-5

1972 Virginia Wade (Británia) bt Coolagung Cawley 6-4 6-4

1971 SÚD bt Coolagung Cawley 2-6 7-6(0) 7-5

1970 Court bt Melville Reid 6-1 6-3

1969 Court bt Billie Jean Kingová (USA) 6-4 6-1

READ  Žreb UEFA EURO 2024 bol stanovený na sobotu

1968 King bt Court 6-1 6-2

1967 Nancy Richey (USA) bt Leslie Turner Bowre 6-1 6-4

1966 Cort B. de Richey (The Walker)

1965 Court bt Maria Bueno (Brazília) 5-7 6-4 5-2 (v.)

1964 Court bt Turner Bowre 6-3 6-2

1963 Court bt John Lehane O’Neill 6-2 6-2

1962 Court bt Lehane O’Neill 6-0 6-2

1961 Court bt Lehane O’Neill 6-1 6-4

1960 Court bt Lehane O’Neill 7-5 6-2

1959 Mary Carter Reidano bd. Renee Schurman Haygarth (Juh

Afrika) 6-2 6-3

1958 Angela Mortimer Barrett (Británia) a Lorraine Coughlan

Robinson 6-2 6-4

1957 Shirley Fry Irwin (USA) bt Althea Gibson (USA) 6-3 6-4

1956 Carter Reidano bt Thelma Coyne Long (USA) 3-6 6-2 9-7

1955 Beryl Penrose Collier bt Coyne Long 6-4 6-3

1954 Coyne Long bt Jenny Staley 6-3 6-4

1953 Maureen Connolly Brinker (USA) Julia Sampson Hayward (USA) 6-3 6-2

1952 Coyne Long s Helen Angwin 6-2 6-3

1951 Nancy Wynne Bolton bt Coyne Long 6-1 7-5

1950 Louis Brough (USA) bt Doris Hart (USA) 6-4 3-6 6-4

1949 Hart bt Wynne Bolton 6-4 6-4

1948 Wynne Bolton a Mary Toomey 6-2 6-1

1947 Wynne Bolton bt Nell Hall Hopman 6-3 6-2

1946 Wynne Bolton bt Joyce Fitch 6-4 6-4

1941-45 Bez konkurencie

1940 Wynne Bolton bt Coyne Long 5-7 6-4 6-0

1939 Emily Hood Westcott bt Hall Hoffman 6-1 6-2

1938 Dorothy Cheney (USA) bt Dorothy Stevenson 6-3 6-2

1937 Wayne Bolton 6-3 5-7 6-4 od Hooda Westcotta

1936 Joan Hardigan bt Wynne Bolton 6-4 6-4

1935 Dorothy Round Little (Británia) Nancy Lyle Glover 1-6 6-1 6-3

READ  Ako sledovať priamy prenos z Gateshead Diamond League

1934 Hardigan bt Margaret Molesworth 6-1 6-4

1933 Hartigan bt Coral Budsworth 6-4 6-3

1932 Budsworth bt Kathleen Le Mesurier 9-7 6-4

1931 Budsworth BT Marjorie Cox Crawford 1-6 6-3 6-4

1930 Daphne Ackhurst Cosens bt Sylvia Lance Harper 10-8 2-6 7-5

1929 Akhurst Gossons bt Lewis Bickerton 6-1 5-7 6-2

1928 Akhurst Cosens bt Esna Boyd Robertson 7-5 6-2

1927 Boyd Robertson bt Lance Harper 5-7 6-1 6-2

1926 Akhurst Cosens bt Boyd Robertson 6-1 6-3

1925 Akhurst Cosens bt Boyd Robertson 1-6 8-6 6-4

1924 Lance Harper bt Boyd Robertson 6-3 3-6 8-6

1923 Margaret Molesworth Boyd Robertson 6-1 7-5

1922 Molesworth Boyd Robertson 6-3 10-8

(Zostavil Manasi Pathak v Bangalore)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close