šport

Anett Kontaveitová a Kim Clijstersová potvrdili medzi bývalými šampiónkami na turnaji Luxembourg Tennis Masters 2023

Anett Kontaveit a Kim Clijsters patria k bývalým tenisovým hviezdam WTA potvrdeným na turnaji Luxembourg Tennis Masters 2023.

Toto je druhý ročník turnaja, na ktorom osem bývalých hráčov bude hrať v Centre National Sportif et Cultural du Luxembourg.

Na podujatí, ktoré potrvá od 19. do 22. októbra, sa predstavia aj Slovenka Daniela Hantuchová, Nemka Andrea Petkovic a Češka Lucie Šafářová.

Turnaj sa prvýkrát konal minulý rok s myšlienkou dať dôchodcom príležitosť stále proti sebe súťažiť na vysokej úrovni. Clijstersová (40), bývalá svetová jednička a víťazka štyroch grandslamových titulov vo dvojhre, je obhajkyňou titulu podujatia.

Pre 27-ročnú Kontawaitovú to bude prvý zápas od tohtoročného odchodu do dôchodku vo Wimbledone. Stalo sa tak po tom, čo Estónke diagnostikovali herniu bedrovej platničky, čo znamená, že nebude môcť pokračovať vo svojej kariére v profesionálnom tenise.

V zostave sú zlatá olympijská medailistka z roku 2016 Monica Puig a 37-ročná Pauline Parmentier a domáca hráčka Mandy Minella.

Na súťaž je vyčlenených 110 000 eur, pričom víťaz získa 50 000 eur a druhý 20 000 eur. Na tohtoročnom podujatí sa zúčastňujú štyri bývalé hráčky z top 10 hodnotenia a štyri hráčky, ktoré boli v prvej päťdesiatke rebríčka WTA.

=https://twitter.com/WTAluxembourg/status/1468678676762009612″ data-service=“twitter“>

READ  Najlepší rebeli na svete juniori

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close