Svet

Februárové daňové varovanie pred SARS

Juhoafrická daňová služba (SARS) varovala daňových poplatníkov, že lehota na predloženie predbežných daňových poplatníkov sa skončí 15. februára 2021.

Komisár pre SARS Edward Keyswetter vyzval daňových poplatníkov, aby využívali eFiling alebo SARS MobiApp, pohodlný a bezpečný online spôsob obchodovania so SARS za súčasných okolností.

Požiadal daňových poplatníkov, ktorí v minulom roku dostali oznámenia o autoautomatech, ale zatiaľ neprijali autoohodnotenia, alebo nepodali správu v reakcii na revidované oznámenie, aby túto príležitosť využili.

Keyswetter tiež vyzval týchto daňovníkov, aby si splnili svoje zákonné povinnosti do 15. februára 2021, pretože všetci daňovníci sú povinní ich dodržiavať.

Dočasným daňovým poplatníkom a daňovým poplatníkom s automatickým hodnotením budú podľa neho hroziť administratívne pokuty, ak do tohto dátumu nepodajú zmeny a doplnenia a nepodajú žiadosť.

Výberca príjmov skôr predĺžil termín od konca januára kvôli „bezprecedentnej výzve vlády Govt-19“ v oblasti zdravia.

Keyswetter uviedol, že bolo prijaté rozhodnutie o predĺžení lehoty na podanie prihlášky, a to náležitým zvážením traumatických účinkov, ktoré zažívajú daňoví poplatníci, ktorí stratili blízkych, a podnikatelia, ktorí prišli o zamestnancov počas ničivej druhej vlny vlády Govt-19.

Existuje legislatívny mandát na zabezpečenie toho, aby všetci daňoví poplatníci a obchodníci v colnej oblasti mohli vyberať príjmy za SARS.

„SARS verí, že väčšina daňových poplatníkov a obchodníkov dobrovoľne dodržiava svoje pravidlá a chce robiť správne veci, a máme opatrenia, ktoré môžeme použiť na presadzovanie súladu s predpismi. Takéto vynucovanie je však vždy poslednou možnosťou,“ uviedol komisár.


Krok: SARS začína cenzurovať obchodníkov s kryptomenami v Južnej Afrike – čo tu potrebujete vedieť

READ  Vysvetlenie: Čo je vo francúzskom návrhu zákona proti „islamu“?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close