Hlavné správy

Fico v pruhovanom sa pýta Kolíkovej, čo sa stalo s Lučanským vo väzení – Domov – Správy


,
,


11.12.2020 17:13

Šéf Smeru Robert Fico symbolicky pruhovaným spôsobom žiada ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú, aby verejnosti povedala, prečo je bývalý policajný šéf Milan Lučanský zadržaný s vážnym zranením v nemocnici.

VIDEO: Fico o Lucanskom.

Fico tvrdí, že dnes sú vo väzbe ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť. Ako príklad uviedol špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika alebo bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. Zvlášť však poukázal na iného policajného exprezidenta Milana Lučanského, ktorý skončil so zraneným okom v nemocnici.

O tom, čo sa stalo, sa veľa špekulovalo. Od bitky so spoluväzňami, cez konflikt s dozorcami až po zranenia počas cvičenia. Fico hovorí, že neexistujú žiadne oficiálne informácie, a vyzval ministra, aby ich poskytol.

„Milan Lučanský nielenže bezdôvodne putoval do väzby, nielenže tam sedí na základe výpovede muža, ktorý je kajúcnik, ale dnes je po ťažkej operácii s ťažkým zranením hlavy v nemocnici v Ružomberku, “povedal Fico.

Prinášajú na Špecializovaný trestný súd ...

Stanovisko nehovorilo nič

„Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) je oprávnený poskytovať konkrétne informácie o väzňoch iba orgánom a inštitúciám zriadeným zákonom v rozsahu nevyhnutnom na plnenie ich úloh. Z dôvodu, že nemáme súhlas dotknutej osoby, nie sme oprávnení poskytnúť požadované podrobné informácie týkajúce sa osobnosti a súkromia fyzickej osoby, “reagovala pre hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Zdôraznila, že prešovský ústav nezaznamenal v danom období fyzický útok obvineného alebo odsúdeného, ​​ani použitie donucovacích prostriedkov proti obvinenému alebo odsúdenému.

„Ak zdravotný stav obvineného vyžaduje lekársku starostlivosť, ktorú nemožno poskytnúť v ústave, alebo ak je to potrebné na účely trestného konania, zaistenie sa vykoná na nevyhnutne potrebný čas v nemocnici pre obvinených a odsúdených. v Trenčíne.

READ  Rozhovor veľvyslankyne Lindy Thomas-Greenfield s Patriciou Kordiakovou z TA3, Slovensko

Ak si zdravotný stav obvineného vyžaduje lekársku starostlivosť, ktorú nemožno poskytnúť v ústave alebo v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, vykonáva sa väzba na nevyhnutne potrebný čas v inom (civilnom) zdravotníckom zariadení. Opatrovníka obvineného súčasne vykonáva ZVJS, “vysvetlila Kacvinská.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close