Technológie

Fortnite teraz beží bez problémov na počítačoch s nízkym výkonom

Spoločnosť Epic Games oznámila dostupnosť Performance Mode pre Fortnite. Tento režim, ktorý je momentálne vo verzii Alpha, bol navrhnutý tak, aby poskytoval plynulejší zážitok hráčom s počítačmi s nízkym výkonom.

Vývojár sľubuje výrazné zvýšenie výkonu, čo samozrejme znamená, že sa zníži vizuálna kvalita hry. Režim výkonu momentálne podporuje iba režimy Battle Royale a Creative. Preto ho nemožno použiť v režime Save the World.

Režim výkonu môžete povoliť v nastaveniach v kategórii „Nastavenia videa“ v časti „Režim vykresľovania“. Hráči majú teraz tiež možnosť neinštalovať, resp. odinštalujte textúry s vysokým rozlíšením na zariadenia so systémom Windows a ušetrite tak približne 14 GB miesta na disku. Celková veľkosť inštalácie hry Fortnite sa zníži iba na 17 GB. Textúry s vysokým rozlíšením môžete odinštalovať v kategórii „Knižnica“ v spúšťači Epic Games. Tam stačí kliknúť na tri bodky vedľa Fortnite, zvoliť „Možnosti“ a kliknúť na „použiť textúry s vysokým rozlíšením“.

Epic Games priniesli aj dva príklady toho, ako môže nový režim Fortnite Performance zvýšiť priemernú rýchlosť snímania na dvoch typoch konfigurácií 720p.

Konfigurácia počítača 1 Konfigurácia počítača 2

CPU

Intel i5-8265U (1,60 GHz) AMD A10-5745M (2,1 GHz)

RAM

8 GB 6 GB

GPU

Grafika Intel UHD 620 AMD Radeon HD 8610G

FPS

(pôvodne)

24 18

FPS

(Režim výkonu)

61 45

Ak máte v počítači hardvér, ktorý dokáže bez problémov spustiť Fortnite, nemusíte tento režim používať. S grafickými kartami nVidia GeForce RTX si môžete vychutnať Fortnite v najlepšej podobe s ray-tracingom a technológiou nVidia DLSS. Teraz však možno budete môcť svoj starý notebook používať ako záložnú hernú stanicu Fortnite.

Zdroje: Výpravné hry

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close