Technológie

iPhone 12 mini: Budú mi na ňom chýbať tieto 3 veci.

Asi s tým súhlasíte iPhone 12 mini bude stelesnením dokonalého vybavenia. Poskytuje vysoký výkon, podporu 5G siete, perfektné zobrazenie a ďalšie vymoženosti. Bohužiaľ z technického hľadiska mu chýbajú niektoré „prvky výbavy“ (v porovnaní s vrcholnou verziou „12 Pro“). Pozrel som sa na ne v tomto článku.

3. LiDAR koľajnice

Začnime Skener LiDAR. Prvýkrát bol predstavený v iPade Pro 2020 a aj keď som s ním strávil iba krátky čas, mimoriadne ma zaujal. Okrem rozsiahlych možností skenovanie v reálnom prostredí (v rámci rôznych aplikácií) môže sprostredkovať oveľa presnejšiu rozšírenú realituako súčasný systém využívajúci umelú inteligenciu.

Túto technológiu môžete využiť napríklad pri nakupovaní, hraní hier, prezeraní rôznych produktov v katalógoch a podobne. V súčasnosti sú jeho možnosti stále dosť „nepreskúmané“. Akonáhle sa však dostane na iPhone 12 Pro alebo iPhone 12 Pro Max, vývojári budú oveľa viac „motivovaní“ začleniť ich do softvéru (treba rátať s tým, že to bude trvať mesiace alebo roky).

S iPhone 12 mini si, bohužiaľ, v tomto smere neužijem „nijakú zábavu“. Iste, väčšine používateľov to nemusí byť jedno. Ak ste ale technologickým nadšencom, absencia LiDAR bude pre najmenší model sklamaním.

2. Teleobjektív

iPhone 12 Pro a jeho dizajn

Ani v druhom bode sa nebudem vzdialiť od fotoaparátu. Ako viete, iPhone 12 mini poskytuje na zadnej strane „iba“ dva objektívy fotoaparátu. Bude to klasický širokouhlý objektív a ultraširokouhlý objektív. Teleobjektív zostane výsadou zariadení iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Nebudem tu teraz tvrdiť, že s týmto objektívom fotografujem každý deň. To by nebola pravda. Na druhej strane si myslím, že nielen pri ponuke Apple, ale aj u konkurencie by teleobjektív mal byť. Je to štandard v oveľa lacnejších smartfónoch, ktoré patria do nižšej triedy.

READ  Blesková sieť 4G + Telekom sa rozširuje. V týchto 3 mestách sa zvýšila

Digitálne zväčšenie navyše nedokáže zázraky a pri tomto type fotografie sa kvalita obrazu výrazne stráca. Predpokladám, že Apple čaká s teleobjektívom až po iPhone 12S mini alebo iPhone 13 mini. Raz sa sem určite dostane, ale tento rok to nebude. Cupertiansky gigant chce zabezpečiť najväčší možný rozdiel v porovnaní s vlajkovými loďami. Obrovské škody.

1. Výdrž batérie

Zlá správa: iOS 13.6 zhoršil výdrž batérie na všetkých telefónoch iPhone.

Na záver niečo, čo nás môže sklamať, ale aj milo prekvapiť. Už teraz sa obávam o výdrž batérie najmenšieho iPhonu 12 mini (a ešte to ani nebolo predstavené). Ako vieš, jeho dizajn je menší v porovnaní s iPhone SE 2. generácie. To bude znamenať iba jednu vec, relatívne malú batériu.

Podľa útekov jeho kapacita sa môže líšiť pri 2227 mAh. Je to trochu lepšie, ako v prípade 4,7 ″ modelu, ale samozrejme to stále nestačí. Na druhej strane počítam s čipom A14 Bionic. Je vyrobený 5nm proces a v porovnaní s predchodcom to môže byť asi cca O 20 – 30% ekonomickejšie. Tento efekt sa nádherne prejavil porovnaním výdrže iPhone SE 2. generácie vs iPhone 8 (Odporúčam sa pozrieť).

Vo výsledku by mi teda stačila celodenná výdrž, ale som realista a rátam s horšími číslami. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára mi napíš, čo ti bude na iPhone 12 mini chýbať …

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close