športové

Fortuna League: odborníci ešte nezvýšili počet divákov na športových podujatiach

dnes 12:20
|

Riadiaci orgán najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Zväz ligových klubov (ÚLK) vyhlásil svoje úsilie naďalej presvedčiť štátne orgány o obmedzenom počte divákov na štadiónoch.

Prečítajte si tiež

FOTO + VIDEO: Titul oslávilo takmer 15 000 divákov v Belehrade, nebol nedostatok …

Predseda vlády Slovenskej republiky Igor Matovič a Odborná rada ÚLK v reakcii na utorok na tlačovej konferencii uviedli, že ešte stále zastáva názor, že percentuálny model prítomnosti podporovateľov v štadióny sú správne, spravodlivé, potrebné pre futbal a sú úplne bezpečné.

Reštart slovenskej futbalovej ligy Fortuna 2019/2020 je prvým kolom nadstavby programu 13. júna. Maximálny počet ľudí, ktorí sa môžu zúčastniť na hre Fortuna League, je v súčasnosti 500. Očakáva sa, že tento počet sa bude uplatňovať počas júna, zdvojnásobenia od júla.

„V súčasnosti môže byť od 10. júna na hromadných podujatiach najviac 500 ľudí. Očakáva sa, že od 1. júla sa tento počet zvýši na 1 000.“ Hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas informoval počas tlačovej konferencie, ktorá tiež odpovedala na otázku o percentuálnom modeli prítomnosti priaznivcov na štadiónoch, ktorý bol oficiálne položený minulý týždeň hlavní predstavitelia ÚLK a SFZ: “Zatiaľ sme sa nerozhodli, či to bude inak.”

„ÚLK je stále toho názoru, že percentuálny model prítomnosti priaznivcov na štadiónoch je správny, spravodlivý, potrebný pre náš šport a zároveň úplne bezpečný. Fanúšikovia sú veľmi dôležitou súčasťou športu. Obmedzenie počtu divákov na 1 000 ľudí do konca roka by malo negatívny vplyv na väčšinu našich klubov. “

„ÚLK si myslí, že súčasná situácia bude preverená s kompetenciou a budeme ich aj naďalej presvedčovať odôvodnenými argumentmi, a to aj zo skúseností našich partnerov v európskych ligách, kde sme súčasťou pracovnej skupiny, ktorej cieľom je sprostredkovanie stúpencov. štadióny. Dajme fanúšikom slobodu slobodne sa rozhodnúť, či tam budú chcieť byť priamo na štadióne, rovnako ako dáme fanúšikom slobodu rozhodovať o všetkých ďalších činnostiach, “uviedla v tlačovej správe ÚLK.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close