Fortuna liga: FK Pohronie – MSK Žilina 2: 1

včera 22:16
|

Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa zvíťazili v 4. kole Fortuna League nad MŠK Žilina 2: 1.

Môžete tiež sledovať zápas Pohronie – MŠK Žilina ONLINE na ŠPORT.sk >>

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždana – MSK Žilina 2: 1 (1: 0)

Ciele: 36. Bimenyimana, 61. Fadera – 53. Iľko. Rozhodnutia: Gemzický – Ferenc, Čajka, ŽK: Petrák, Weir, Špiriak – Kiwior, 1150 dávok (presne 50% kapacity štadióna)

Zostavy a substitúcie:

Pohronie: Jenčo – Badolo, P. Pavlík, Špiriak, Župa – Blahút, Chríbik, Weir, Petrák (65. K. Matić) – Bimenyimana (40. Abrahám), Fadera (84. Pellegrini)

Žilina: S. Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Kiwior – Myslovič, Gono (67. Bičachčjan) – D. Ďuriš (83. Kaprálik), Bernát, Iľko (67. M. Rusnák) – Paur (67. Kurminowski)

Začiatok stretnutia bol dosť zaneprázdnený. Prvú ofenzívnu akciu vykonali hostia v tridsiatej druhej, po čom Bernát mieril na tyč. V tretej minúte pred domácim brankárom Jenčom neprekonal agilný Iľko. Po ňom nasledoval protiútok súpera a šanca z Bimenyiman, ktorý vystrelil z pokutového územia hneď vedľa tyče. V desiatej minúte ho Weir napodobnil z asi dvadsiatich metrov. Pohronie sa dostalo do niekoľkých polovičných šancí, ale aj Žilina sa pokúsila zaútočiť. Tímu UI sa podaril v 33. minúte prienik po pravej strane a Petráš z ostrého uhla prekonal brankára. Tento futbalista namieril hlavu na brvno o dve minúty neskôr za roh Weira. Tretia šanca Bimenyimana skončila gólom. Ťažil z chyby žilinského trackera Kopasa, sám sa spolu so svojím spoluhráčom Faderom dostal do bránky, ale prevzal zodpovednosť a porazil Petráša – 1: 0.

V druhej polovici sa hostia pokúsili usadiť. Najskôr sa Myslovič snažil ostrú strelu z väčšej vzdialenosti namieriť tesne nad brvno. V 53. minúte zahrával tím Kopasa nepriamy kop v blízkosti pokutového územia. Pod Šibeničním vrchom sa naďalej hral atraktívny a útočný futbal. Po dravých prieniku Blahútom cez obrancu súpera sa mohol Pohronie opäť ujať vedenia, loptu však poslal do bočnej siete. O pár minút neskôr ho jeho spoluhráč Petrák napodobnil po úniku z ľavej strany a gól nestihol ani Fader, ktorý mieril vedľa tyče. Protiútoky boli preferovanou taktikou v 61. minúte. Špiriak k lopte prišiel, Fadera prešiel cez Kopasa a vystrelil Petráš – 2: 1. Kouč Žiliny sa dostal do stredu ihriska, keď sa sám ocitol zoči voči brankárovi po krásnom prieniku stredom šestnástky. lopta nad Ďurišom bola príliš vysoká a zasiahla tyč. Na konci duelu mali domáci futbalisti viac loptu, ale v poslednej minúte mohli štekať. V šestnástich nechali Minárika zadarmo, ktorý vystrelil hneď vedľa tyče. Nakoniec si však Pohronie udržal pevné vedenie vďaka šikovnej hre, a preto si zaslúžil potlesk z hľadiska vypredaného (50% kapacity štadióna).

Hlasovanie po zápase:

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: „Hrali sme veľmi dobrý zápas proti dobrému súperovi. Žilina má svoju kvalitu. Takticky sme boli dobre pripravení, vedeli sme, čo od súpera môžeme očakávať, počas prihrávky sme čakali na chyby hostí. Už v prvej polovici po chybách, ktoré urobil Žilina, sme mali dosť šancí, mohli sme pridať druhý gól. V druhej polovici sme zbierali po štandarde, kde môj hráč nepokryl súpera. Takže to bolo vyvážené, ale Stále sme išli za víťazstvom a dosiahli sme to. Okrem toho sme bavili futbal a divákov, bola to dobrá reklama na futbal. Hral sa hore – dole, mali sme 7 alebo 8 striel na bránu, takže môžem byť spokojný. „

READ  Wimbledon 2022: Denné aktualizácie a výsledky

Pavol Staňo, tréner Žiliny„Je pre mňa ťažké posúdiť zápas, pretože som si myslel, že sme na to dobre pripravení, ale nehráli sme našu hru. Dali sme domácim veľa možností na pult, bolo to náročné. Pohronie vytvoril veľa šancí.“ pre môj vkus, ale mali sme ich tiež len škoda, že sme ich nepoužívali. Vedeli sme, že v Žiari je ťažké hrať, a to sa potvrdilo. Spomínam si na súboj pred štyrmi mesiacmi, bol tiež dobrý, len ako je tento. “

Tomáš Jenčo, brankár Pohronia„Potrebovali sme toto víťazstvo, sme za to veľmi radi. Nezaujímalo nás, kto bol proti nám. Dali sme dobrý výkon a okorenili sme ho cieľmi. Pre nás je každý ligový zápas sviatkom. Žilina má cveng , sme o to šťastnejší, že „sme si vedeli dobre a získali tri body. Sme radi, že náš výkon stúpa a veríme, že z ďalších zápasov sa pridá viac bodov. ““