šport

Elina Rybakina porazila na Australian Open Iku Svitek

Ak pôjdete podľa semien, nedeľný výsledok bol rozrušený. Rybakina je na 22. mieste, ale to je zavádzajúce. Za víťazstvo vo Wimbledone nezískala žiadne body do rebríčka, pretože turné ju pripravilo o turnajové body v reakcii na rozhodnutie zakázať ruským a bieloruským hráčom po invázii na Ukrajinu.

Rybakina, ktorá sa narodila a vyrastala v Rusku predtým, ako v roku 2018 prešla ku Kazachstanu, sa zákaz nedotkol, no bez 2000 bodov, ktoré sú bežne vyhradené pre singlovú šampiónku, nezískala bodové zvýšenie za svoje víťazstvo.

S týmito bodmi by sa pohodlne dostala do top 10 a kvalifikovala by sa na minuloročné osemčlenné finále WTA, kde bodovala ďalšia Thajčanka.

Hoci ona a jej tím apelovali na WTA, aby jej na základe víťazstva vo Wimbledone udelili divokú kartu, WTA odmietla.

„Myslím si, že si to zaslúži,“ povedal v nedeľu jej tréner Stefano Vukov. „A ľudia si neuvedomujú, že hráči dostávajú od svojich sponzorov veľké bonusy za umiestnenie v prvej päťke alebo top 10, čo môže znamenať až milióny dolárov, takže nezískanie bodov z Wimbledonu ju určite stojí.“

Reprezentovať Kazachstan je náročnejšie ako reprezentovať grandslamovú krajinu a propagovať ju globálne. Pre Vuca je to jeden z dôvodov, prečo má viac práce na súde mimo Broadway ako typický prvý šampión Wimbledonu.

„To, odkiaľ pochádzate, má veľký vplyv na rešpekt, ktorý získate na turné,“ povedal. „Nechcem byť zaujatý alebo negatívny, ale je to tak. Najväčšie trhy, ktoré máme, sú Amerika a Čína. Ak ste z Ameriky, získate väčšie uznanie, ako keď ste z Kazachstanu, čo je úplne pochopiteľné. V Kazachstane dostáva veľké uznanie, ale globálne, medzinárodne, to ovplyvňuje veci.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close