Zábava

FOTKY: Páry vkladajú Valentína do Banky lásky na Slovensku

Páry sa pripravujú vložiť svoju lásku do banky na Valentína v Banskej Štiavnici na Slovensku.

V Banskej Štiavnici na Slovensku sa páry pripravujú na Valentína vložiť svoju lásku do banky venovanej milostným príbehom. „Banka lásky“ predstavuje výstavu pripomínajúcu najdlhšiu ľúbostnú báseň na svete „Marína“ od slovenského básnika Andreja Zlatkoviča.

Aktualizované 14. februára 2018 09:19 IST 7 fotografií

V malom stredovekom slovenskom mestečku sa dvojica pripravuje na Valentína „zložiť“ svoju lásku na miesto venované ľúbostným príbehom. Hlavným lákadlom výstavy je „Banka lásky“, ktorá je venovaná najdlhšej ľúbostnej básni „Marína“ od slovenského básnika Andreja Zlatkoviča. Báseň s 2 900 riadkami, napísaná v roku 1844, rozpráva príbeh lásky odsúdenej na zánik medzi básnikom a Máriou Bishlovou. (Vladimír Šimíček/AFP)

Andrej a Mária sú hviezdnymi milencami, no na rozdiel od Rómea a Júlie je ich tragická láska skutočným príbehom. Marinini rodičia odstrčili nebohého básnika nabok a prinútili ju, aby sa zaňho vydala. Jeho dom v bývalom striebornom banskom meste Banská Štiavnica je dnes známy ako „Srdce lásky“ a má exponáty vrátane „Love-O-Metra“, ktorý meria silu náklonnosti páru. (Vladimír Šimíček/AFP)

Mnohých sem priťahuje „banka lásky“, aby si mohli ukladať a uchovávať romantické spomienky. Dlhý tunel v suteréne domu sa zmenil na trezor s presne 100 000 maličkými zásuvkami na každé písmeno, medzeru a interpunkčné znamienko 174-ročného rukopisu „Marina“. (Vladimír Šimíček/AFP)

Keď návštevníci výstavy prechádzajú miestnosťami, v ktorých sa snúbi moderný dizajn a 500-ročné pltníky, čaká ich skutočne potterovský zážitok: štyri „obrazy“ — veľké ploché televízory — na stene zrazu ožijú a hrať scény. Život básnika a Maríny. (Vladimír Šimíček/AFP)

Zaľúbenci môžu robiť „vklady“ len niekoľkokrát do roka – vrátane Valentína. Zasnúbený pár povedal agentúre AFP, že sa vráti o dva dni, aby tu skryl lístky do kina z prvého rande. Ďalší pár priviedol svojho sedemmesačného syna, aby mu predstavil miesto konania niekoľkých svadobných dátumov. (Vladimír Šimíček/AFP)

READ  Medzinárodný festival animácie Fest Anka 2022 oceňuje niektoré z najúžasnejších animovaných diel

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close