Hlavné správy

Francúzsko vytvorilo nový denný rekord v súvislosti s infekciami koronavírusmi

Informácie priniesla tlačová agentúra Reuters. Francúzske ministerstvo zdravotníctva tiež uviedlo, že počet úmrtí na COVID-19 spôsobených novým typom koronavírusu sa zvýšil na 31 249 v porovnaní so štvrtkovým 31 095 – čo je nárast o 154 úmrtí, čo je maximum štyri mesiace. Počet mŕtvych ľudí s diagnostikovanou látkou COVID-19 stúpa po prvý raz od skončenia národnej karantény (uzamknutia), ktorá trvala od marca do mája. Úrad verejného zdravotníctva tiež varoval, že všetky ukazovatele koronavírusu sa v súčasnosti zhoršujú. Napísala to v piatok agentúra AFP.

Až donedávna boli prípady infekcie prevažne u mladých ľudí, infekcia sa v súčasnosti rýchlo šíri u ľudí starších ako 75 rokov. Pribúdajú aj hospitalizácie a pacienti prijatí na jednotky intenzívnej starostlivosti (ICU), dodal úrad. Aj vo Francúzsku narastajú obavy, že je ťažké podstúpiť test na prítomnosť koronavírusov – najmä v oblasti Paríža, pretože dopyt je obrovský. Premiér Jean Castex minulý týždeň pripustil, že vláda musí urobiť viac.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


„Nevyskúšanie ľudí (ktorí môžu byť v karanténe) … môže mať vplyv na pandemickú kontrolu,“ uviedol Daniel Lévy-Bruhl, vedúci kancelárie pre infekcie dýchacích ciest. Minister zdravotníctva Olivier Véran vo štvrtok uviedol, že Francúzsko pripravuje prísnejšie obmedzenia v niektorých mestách, aby zastavilo nárast prípadov COVID-19. Mesto Nice na Francúzskej riviére, ktoré si stále užíva neskoré leto, oznámilo v piatok niekoľko obmedzení, napríklad v parkoch a na plážach sa môže zhromaždiť maximálne desať ľudí. Po 20:00 bude v meste zakázané nakupovať alebo konzumovať alkohol na verejnosti a bary už nebudú otvorené celú noc. Úrady v Paríži v piatok tiež vyzvali ľudí, aby sa nezhromažďovali viac ako tucet na verejnosti i v súkromí, pretože choroba sa „zhoršuje“.

READ  Zamestnanosť migrantov na Slovensku stúpa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close