Hlavné správy

Slovenská inflácia HICB vo februári stúpa

Regionálne dnes

19. marca 2021, 10:10

Foto: Zerbor / Shutterstock.com

Slovenská inflácia v EÚ sa vo februári zvýšila, uviedli v stredu údaje Slovenského štatistického úradu (SÚSR).

Index spotrebiteľských cien (HIC) sa vo februári medziročne zvýšil o 0,9% po januárovom raste o 0,7%. To bolo v súlade s očakávaniami ekonómov.

Medzimesačne vzrástla vo februári oproti predchádzajúcemu mesiacu o 0,3%. Štatistický úrad predtým uviedol, že index spotrebiteľských cien (CPI) sa vo februári medziročne zvýšil o 0,9%, čo je o 0,3% viac ako v predchádzajúcom mesiaci. Celková inflácia sa vo februári zvýšila na 1,3% z 1,2% v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte BUDAPEST OBCHODNÝ VESTNÍK

Vytvorenie časopisu hodného názvu je drahý biznis. Už 27 rokov sa vydavatelia, redaktori a reportéri časopisu Budapest Business Journal snažia priniesť vám obchodné správy, informácie, ktorým môžete dôverovať, ktoré sú pravdivé, presné a obchodné správy, ktoré sú dodávané bez strachu a priazne.

Novinové spoločnosti po celom svete sa ťažko snažia nájsť taký obchodný model, ktorý by im umožnil pokračovať v excelovaní bez toho, aby to ohrozilo ich výkonnosť. V poslednej dobe niektorí experimentovali s myšlienkou zaujať svojich čitateľov ako svojich najdôležitejších partnerov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť našim čitateľom. Radi by sme vás pozvali, aby ste nám pomohli vydať kvalitný obchodný denník, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora PPJ a môžete si zvoliť, ako často a ako často nám môžete posielať svoje príspevky.

READ  Koronavírus ONLINE: Na Slovensku už zomrelo na covid-19 takmer 800 ľudí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close