Zábava

French Open Chance: Po 2 kolách na Roland Garros nevystúpia žiadni miestni hráči

Deň pred začiatkom tohto roka French OpenPosledný muž, ktorý vyhral z krajiny Grand Slam konkurencia, Yannick NoahOslavuje sa pri príležitosti 40. výročia svojho majstrovstva.

Noah predviedol rockový koncert na provizórnom pódiu postavenom za základnou čiarou na hlavnom štadióne a hrala riaditeľka turnaja Amelie Mauresmo, bývalá hráčka číslo 1 a dvojnásobná majsterka Francúzska na majore. Na výsledkových tabuliach boli zobrazené videá z Noahovej kariéry, vrátane víťazstva v pohári v roku 1983.

Celkovo to bola oslava niektorých slávnych dní francúzskeho tenisu. Odvtedy domáci fanúšikovia od začiatku tretieho kola nemali čo oslavovať Piatok je parížska červená hlinaNechajte všetkých na tribúnach, aby vás serenádou hrali štátnou hymnou „La Marseillaise“ alebo kričali „Allez!“ Ani jeden hráč nezakričal.

Je to preto, že všetkých 29 hráčov z Francúzska – 10 žien, 19 mužov – je už mimo skupiny vo dvojhre. Bolo to druhýkrát za tri roky, čo malo Francúzsko po dvoch kolách nula žien alebo mužov (na získanie titulu je potrebných sedem víťazstiev).

Od roku 2021 sa to nestalo ani raz od začiatku otvorenej éry športu v roku 1968.

„Výsledky nie sú dobré,“ priznal v piatok technický riaditeľ Francúzskej tenisovej federácie Nicolas Escude. „Náš cieľ je rovnaký ako všetkých ostatných: vidieť našich hráčov žiariť. A to nie je teraz.

Arthur Rinderknecht bol posledným Francúzom, ktorý zostal pri remíze dvojhry po prehre 2:6, 6:4, 6:3, 6:4 s americkým deviatym nasadeným Taylorom Fritzom vo štvrtok večer. .

Ak si Rinderkneck neuvedomil, že je tou najvyššou nádejou, dostal veľa pripomienok.

„Počul som to asi 200-krát z tribúny,“ povedal Rinderkneck. „Ľudia kričali: Si posledný Francúz! Musíš vyhrať!“

READ  Slovenský súd v roku 2018 podnikateľa v prípade vraždy novinára oslobodil

Nemalo by to byť, jeho priaznivci sa môžu pokúsiť oklamať Fritza. Po zápase povedal Fritz poslednú vec a ukázal ukazovákom na pery na posmievajúce sa publikum, “ Shhhhhh!

Počas piatich dní 15-dňového turnaja však bolo niekoľko nezabudnuteľných momentov, keď boli domáci hráči relevantní. Napriek tomu, že bojoval s alkoholizmom a depresiami a umiestnil sa na 675. mieste, Lucas Bouville postúpil do druhého kola kvalifikácie. Divoké víťazstvo Gaela Monfilsa nad Courtom Philippom Chatrierom v prvom kole, keď sa v piatom sete vrátil zo stavu 4:0, bolo tiež poznačené smútkom, keď nasledujúci deň odstúpil z podujatia. Zranené zápästie.

Francúzsko nie je v tomto druhu problému nové. Bolo to Noahovo dávne víťazstvo na akomkoľvek grandslamovom turnaji od roku 1946. Ženy predviedli sériu pôsobivých výkonov, vrátane titulu Mariana Bartoliho vo Wimbledone v roku 2013, no naposledy vyhrali na Roland Garros v roku 2000 s Marie Pearce.

A na zamyslenie: Francúzi vládli tenisu v 20. a 30. rokoch prostredníctvom Suzanne Lenglenovej a takzvaných štyroch mušketierov – Jeana Borotru, Jacquesa Brugnona, Henriho Cosseta a René Lacosta – poctených sochami na Roland Garros (ako Rafael Nadal). 14-násobný majster turnaja zo Španielska).

Jedna vec Escude, bývalá top 20 hráčka a niekdajšia hlavná semifinalistka, pri diskusii o nedávnych problémoch poznamenala, že v Paríži je v roku 2023 len jedna francúzska hráčka: Caroline Garciaová, ženská č. 5.

Hlavná vec je, že nie je s čím pracovať.

„Ak sa vás spýtam, čakali ste, že tento rok Roland Garros vyhrá Francúz?“ Escudé povedal novinárovi na preplnenej tlačovej konferencii predtým, ako ponúkol odpoveď: „No, nie.“