Zábava

Výskum SBI ukazuje, že inflácia zostane mierna aj po zvýšení sadzieb

„Výmenný kurz pre úverové sadzby od októbra 2019 ukazuje, že hoci sa repo sadzba znížila o 140 bázických bodov, priemerná úroková sadzba (WALR) pre nové úvery v rupiách klesla o viac ako 186 bázických bodov. Výnosová krivka bola použitá pre spoločné dobro,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Súčasné otrasy odzrkadľujú hádanku, ktorej čelí RBI, keď prechádza epidémiami, pretože rozsiahle zvýšenia na zmiernenie inflácie by mohli mať vplyv na nové stimuly rastu.

Navyše, vzhľadom na ďalekosiahle „skutočné politické“ výzvy bude možno musieť rezervná banka použiť úzky priestor na riešenie obáv z inflácie.

Nakoniec, v skratke, v správe sa uvádza, že rezervná banka by mala byť podporovaná v jej úsilí kontrolovať infláciu zvýšením úrokových sadzieb, pretože vyššie úrokové sadzby by boli priaznivé pre finančný systém, keďže riziká sa „odkúpia“.

Aby sme to uviedli dopredu, maloobchodná inflácia v Indii v apríli vzrástla na 7,79 percenta v dôsledku vyšších nákladov na palivo a potraviny. Inflácia bola už štvrtý mesiac po sebe vyššia ako tolerancia centrálnej banky na úrovni 6 percent.

READ  11-ročný ukrajinský chlapec precestoval stovky kilometrov na Slovensko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close