Technológie

FTC sa sťažuje, že 1 900 prepustených hier Microsoftu je v rozpore s tvrdeniami v protimonopolnom procese

V novom liste sa Federálna obchodná komisia (FTC) sťažovala, že 1 900 prepustených zamestnancov spoločnosti Microsoft v oblasti videohier je v rozpore s tým, čo uviedla v protimonopolnom vyšetrovaní jej teraz úplného prevzatia spoločnosti Activision Blizzard.

List bol podaný na Federálnom odvolacom súde USA Dnes skôr (Vynájdený ako prvý na okraji), v ktorom zastúpenie Microsoftu na súde FTC uviedlo, že „subjekt po zlúčení bude štruktúrovaný a prevádzkovaný spôsobom, ktorý Microsoftu umožní rýchlo transformovať niektoré alebo všetky podniky Activision na silných účastníkov trhu. Takáto výnimka je nariadená.“

FTC má osobitný problém s tvrdeniami Microsoftu, že prepúšťanie zníži „oblasti prepojenia“ medzi Microsoftom a Activision, čo je podľa nej „v rozpore s návrhom Microsoftu adresovanom tomuto súdu, že obe spoločnosti budú po zlúčení fungovať nezávisle“.

FTC tvrdí, že prepúšťanie by agentúre sťažilo získanie „účinnej úľavy“, ak by sa ukázalo ako úspešné v prebiehajúcom správnom konaní.

Prepúšťanie bolo prvýkrát odhalené v januári a pravidelne sa rozširuje v rámci spoločnosti Microsoft. Napríklad prepúšťanie pre esportové divízie Blizzardu bolo oznámené 30. januára, hoci IGN chápe, že boli súčasťou tohto čísla 1 900.

Po výzvach zo strany FTC, Európskej únie a Úradu pre hospodársku súťaž a trhy Spojeného kráľovstva (CMA) sa 13. októbra 2023 konečne uzavrela akvizícia Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft v hodnote 69 miliárd USD. Napriek neustálym argumentom proti FTC nikto nedokázal fúziu zastaviť Rozhodnutie súdu umožní jeho vykonanie.

IGN sa obrátilo na Microsoft a Activision Blizzard so žiadosťou o vyjadrenie.

Alex Stedman je vedúci spravodajský redaktor IGN, ktorý dohliada na zábavné spravodajstvo. Keď práve nepíše alebo neupravuje, môžete ju nájsť čítať fantasy romány alebo hrať Dungeons & Dragons.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close