Zábava

Fulham 5-3 Leicester: Willian inšpiruje hostiteľov k nezabudnuteľnému víťazstvu, keďže obavy Foxes zo zostupu rastú | Futbalové správy

Nádej Leicesteru, že sa vyhne zostupu, zasadila úder proti Fulhamu, keď Willian inšpiroval hostiteľov k pamätnému víťazstvu 5:3 v Craven Cottage.

Tím Deana Smitha sedí nad zostupovou zónou na rozdiel gólov, v pondelok večer na 19. mieste, pričom Everton a Nottingham Forest – dva tímy pod nimi v Premier League – stále hrajú.

Leicester teraz čelí ťažkej úlohe zachrániť sa pred šokom v šampionáte, pričom Liverpool a Newcastle budú najbližšie pred zápasom s West Hamom v posledný deň.

Zbieranie bodov v západnom Londýne bolo pre Foxes životne dôležité, ale tieto nádeje zmarili v polčase Willianov priamy kop a góly Carlosa Viniciusa a Toma Cairneyho.

Obrana hostí sa po prestávke rozpadla a Cairney pridal aj druhý, no penaltu Jamieho Vardyho zneškodnil Bernd Leno.

Willian sa potom zakrútil v nádhernom piatom súboji, no domáci stratili cestu a James Maddison premenil ďalší bodový kop, po ktorom nasledovala úžasná hlavička Shanea Duffyho, čím dal Barnes svoj druhý zásah.

Pre Leicester už bolo neskoro, zatiaľ čo Fulham stiahol náskok pred rivalom Brentfordom, ktorý je deviaty, na dva body.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

Ako Willian pomohol potrestať mizerný Leicester

Obrázok:
Willian oslavuje prvý zo svojich dvoch gólov proti Leicestru

Tón ďalšej prehry Leicesteru udal v 10. minúte, keď Willianov priamy kop od ľavej čiary preletel bez prekážok do vzdialenejšieho rohu. Neexistovalo žiadne očakávanie ani odpor, pretože lopta unikla každému obrancovi Foxu – akceptovali svoj osud.

Vinicius postúpil cez medzeru v obrane Leicesteru, aby sa po Fulhame skĺzol ako druhý, predtým ako sa Cairney skrútil vo svojom prvom po slabom klírens od Woodfacea.

Skupinová správa

• Fulham urobil dve zmeny, Kenny Ted a Harrison Reid nastúpili za Cedrica Soaresa a Sasu Lukica.
  • Leicester urobil dve zmeny, Victor Christiansen a Dennis Pratt nahradili Luka Thomasa a Wilfreda Ndta, kým Jonny Evans sa po zranení vrátil do tímu.

Daniel Iverson predviedol dva zákroky, aby poprel Harrisona Reeda, zatiaľ čo jediná šanca hostí prišla, keď strelu Lena Vardyho tečoval mimo po tom, čo mu loptu prihral Anthony Robinson.

READ  Priateľka Cristiana Ronalda Georgina Rodriguez vyzerá na červenom koberci na filmovom festivale v Benátkach senzačne v hlbokých šatách.

Leicester vyzeral efektívnejšie hneď po polčase, keď musel odraziť strelu od Lena Barnesa, ale ich obrana bola opäť AWOL, čo Cairneymu umožnilo zahrať si sekundu po tom, čo Kenny Ted zaútočil na pravú stranu.

Barnes sa zakrátko dostal odvráteným zásahom do zápisu a Leno sa pozeral na odrazenú loptu, keď zrazil Vardyho v priestore, ale brankár odvrátil snahu útočníka odraziť.

Obrázok:
Iba dva tímy strelili v tejto sezóne Premier League viac gólov ako Leicester

Willian zachytil osem úderov z 25 yardov, aby si obnovil štvorgólový náskok, ale slabý výkon Leicesteru spôsobil, že Fulham sa uspokojil a inkasoval dva góly, čím pripravil napínavú záverečnú časť hry.

Maddison vyvolal nervy, keď minulý týždeň odčinil premeškanie pokutového kopu v Evertone víťazstvom a premenením priameho kopu a Duffy potom odišiel z lavičky a odovzdal Barnesovi sekundu na tanieri. cieľ.

Našťastie pre Fulham sa spamätali včas, aby ukončili nádeje Leicesteru – a nechali svojich súperov neodolať potrebe zbierať body na nádeje Ligy majstrov Liverpool a Newcastle v ich nasledujúcich dvoch zápasoch.

Smith: Mal som obavy z prvého polčasu

Manažér Leicesteru Dean Smith hovorí, že jeho tímu v prvom polčase chýbala naliehavosť, keďže ho Fulham porazil 5:3.

Smith trval na tom, že od svojho vymenovania minulý mesiac videl z Leicesteru dosť na to, aby veril, že môžu zostať hore, ale priznal, že ich kapitulácia v hlavnom meste bola neočakávaná.

„Zápas sme prehrali v prvom polčase,“ povedal šéf Leicestru. „Som sklamaný, pretože som to nevidel. Mali sme dobrý týždeň na tréningu, takže som dúfal v lepší výkon.“

„Je veľmi ľahké dostať sa do našej šestnástky a vytvárať si šance.

„V polčase sme boli veľmi spokojní. V prvom polčase som mal určite veľké obavy. Je to prvýkrát, čo som to videl s týmito hráčmi a dúfam, že to už nikdy neuvidím. Som si istý, že už neuvidím.“

„Nebolo to nedostatok boja – jednoducho sme sa k nim nepriblížili.“

„Mám náznaky, že sú dosť dobrí, ale nemôžete inkasovať góly ako my. Inkasovali sme aj niekoľko zlých gólov, pri ktorých si myslím, že súper sa nemusel nijak zvlášť snažiť, aby skóroval. Aká stopka.“

Leakey žiada Leicester o problémy

Obrázok:
Leicester je jediným tímom, ktorý si od majstrovstiev sveta neudržal čisté konto v hlavnej európskej lige

Leicester nejako zvládol 23 striel a očakávaný celkový počet gólov 3,09 proti Evertonu, najnižšiemu strelcovi Premier League, ale ich defenzíva vo Fulhame bola stále problémom.

Foxes dovolili svojim hostiteľom streliť päť gólov z očakávaného celkového počtu iba 1,42, pričom Smithovi sa po zápase nepodarilo dostať do blízkosti hráčov Fulhamu v útočných oblastiach.

Bolo cítiť, že všetko, čoho sa Fulham dotkol, sa v poslednej tretine zmenilo na zlato, pričom Willian dvakrát skóroval mimo šestnástky, vrátane priameho kopu.

Ale umiestnenie obrancov Leicesteru pri niekoľkých góloch Fulhamu bolo zlé, najmä pre zásah Viniciusa, pričom Cagler Soyuncu a Face zanechali medzeru ako blízka Temža, ktorou sa útočník mohol predierať.

Problémy v defenzíve predchádzali Smithovmu pôsobeniu a manažér nedostal veľa času na to, aby ich vyriešil – ale musí nájsť spôsob, ako má Leicester prežiť.

Sú jediným tímom v hlavnej európskej lige, ktorý si neudržal čisté konto od majstrovstiev sveta – rekord, ktorý si žiada zostup.

Silva: Jednoznačne sme boli lepším tímom

Šéf Fulhamu Marco Silva hovorí, že jeho tím v tejto sezóne dokázal, že pochybovači sa mýlili

Marco Silva bol spokojný s výkonom Fulhamu a je presvedčený, že jeho tím mal vyhrať presvedčivejšie: „Jednoznačne sme boli lepším tímom na ihrisku a tento zápas sme mali vyhrať veľmi pohodlne.

„Skvelé futbalové momenty, skvelé góly a začali sme veľmi dôrazne. Veľmi ma potešilo, ako sa hráči vyjadrovali na ihrisku.

„Góly, ktoré sme dostali, boli zbytočné. To sú momenty, keď musíme byť dôslednejší. V určitých momentoch okolo nášho boxu musíme byť veľmi ticho.

„Ale výkon bol celkom dobrý – dokonca lepší, povedal by som.“

Willian si v poslednej dobe užíva renesanciu

Willianov návrat do Londýna minulé leto zdvihol pár obočia – a nie v dobrom slova zmysle.

Po odchode z Chelsea do Arsenalu pred tromi rokmi vyzeral krídelník vo svojej osamelej sezóne v Emirates zlomený a rýchlo sa vrátil do Brazílie s Corinthians.

Ale Willianov návrat domov sa zhoršil, čo ho prinútilo hľadať ďalšie kúzlo Premier League po ich návrate na prvé miesto s Fulhamom.

READ  Michael Peel zabáva letnú prestavbu Rangers a vrátia sa silní | Futbalové správy

Je pozoruhodné, že 34-ročný hráč sa po dvoch neplodných rokoch obzrel späť do svojho najlepšieho stavu a riadil hru zo svojej pozície na ľavom krídle, keď Fulham zdemoloval Leicester.

Streliť dva góly z očakávaných 0,1 je určitý úspech, a zatiaľ čo on sa snažil streliť svoj prvý gól, Willianov druhý bol príkladom kvality, ktorú predvádza, keď je v plnom prúde.

Jeho renesancia na jeseň kariéry bola jedným z mnohých pôsobivých úspechov počas obdivuhodnej prvej sezóny Fulhamu.

Čo bude ďalej?

Je to Fulham Prežili ich posledné tri zápasy sezóny Southampton V sobotu 13. mája o 15.00 hod., predtým ako vystúpia Krištáľový palác Potom skončite o Manchester United.

Pondelok 15. mája o 19:00 hod

Začína o 20:00

Leicesteru zostávajú tri zápasy, aby zostal v Premier League. Navštívili sa Liverpool V pondelok večer futbal a potom cesta Newcastle. Kľúčový bude ich záverečný zápas proti spolubojovníkom West Ham na King Power Stadium.

Štatistiky Opta: Vynikajúca sezóna Fulhamu pokračuje

• Fulham sa tešil zo 14. víťazstva v Premier League v sezóne; Len v rokoch 1959–60 vyhrali viac hier v top-flight kampani (17).
  • Leicester prehral v tejto sezóne Premier League 21 zápasov, čo je ich najviac v ligovej kampani od ročníka 1994-95 (25), v sezóne, v ktorej zostúpil z najvyššej súťaže.
  • Fulham strelil päť gólov v zápase Premier League prvýkrát od výhry nad Norwichom 5:0 v auguste 2012.
  • James Maddison sa stal prvým hráčom Leicesteru, ktorý skóroval v troch po sebe idúcich zápasoch Premier League od Riyada Mahreza vo februári 2016. Maddison má v tejto súťaži celkovo deväť asistencií.
  • Jamie Vardy z Leicesteru vyhral 23 penált v Premier League, čím sa zaradil k Raheemovi Sterlingovi najviac v histórii súťaže. Bolo to 17. raz, čo vyhral penaltu, ale minul ju druhýkrát (september 2017 vs Liverpool).