šport

Futbal a hokej na Slovensku vydávajú poplach: Posledné rozhodnutie vlády ich pobúrilo

ilustračné foto

BRATISLAVA – Od 1. septembra do 1. októbra sa na Slovensku nebudú konať žiadne hromadné športové podujatia s účasťou 1 000 a viac divákov. Vedenie Slovenskej hokejovej asociácie (SZĽH) verí, že združenie expertov toto opatrenie prehodnotí a spolu s extraligovými a ligovými klubmi sa k nemu odvolajú. Podľa Zväzu ligových klubov (ÚLK), ako riadiacej organizácie futbalovej ligy Fortuna, je obmedzenie maximálnej kapacity ďalšou vážnou ranou pre slovenský šport.

Vo štvrtok minister zdravotníctva Marek Krajčí po celodennom stretnutí odbornej rady epidemiológov, infekčných lekárov a odborníkov v oblasti verejného zdravia oznámil, že bude zakázaný aj hromadný program s viac ako 500 ľuďmi. V septembri sa neodporúčajú žiadne hromadné športové podujatia.

„Slovenská hokejová asociácia prijala opatrenia s obavami odborníkov so znepokojením. Výkonný výbor SZĽH schválil rozkaz Zdravotnej komisie SZĽH na testovanie klubov na prítomnosť koronavírusov svojich hráčov a členov implementačných tímov. robia všetko, čo je v ich silách, aby zabezpečili začiatok sezóny, aj keď po prvej „korónovej vlne“ zostali bez štátnej pomoci, a je nám ľúto, že konzulárny úrad „Veríme, že toto združenie prehodnotí konzorcium odborníkov. Spolu s klubmi mimo ligy a pred ligami ich oslovíme. Takéto kroky by mohli ohroziť fungovanie profesionálneho hokeja a športu na Slovensku. ““ uviedol SZĽH vo vyhlásení TASR PR a mediálneho manažéra združenia Peter Jánošík.

Minister zdravotníctva a hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas potvrdil, že tieto opatrenia budú pravidelne preskúmavané na zasadnutiach Rady. Začala sa najvyššia futbalová súťaž, na september sú naplánované tri kompletné kolá FL. 12. septembra sa na programe na bratislavskom Tehelnom póle nachádza atraktívne derby medzi Slovanom a Spartakom Trnava.

„Vždy sme rešpektovali rozhodnutia krízového štábu Slovenskej republiky alebo vládnych inštitúcií a stále vyhlasujeme, že ľudské zdravie je na prvom mieste. Napriek tomu nás prekvapili najnovšie informácie zo stretnutia epidemiológov. Ako celok nikdy nebol súčasťou pandemického záchranného balíka a obmedzenie maximálnej kapacity na tisíc v priebehu septembra bude ďalšou vážnou ranou pre slovenský šport, rozhodnutím, ktoré je významným zásahom do financovania športu, a to aj za cenu zníženie zo súčasných 50 percent, “ uviedol pre portál fortunaliga.sk prezident ÚLK Ivan Kozák.

Prioritou ÚLK je udržiavať diskusiu o percentuálnom modeli obsadenosti štadióna. Navrhuje, aby sa po konzultácii so všetkými zúčastnenými stranami stanovili pravidlá, podľa ktorých to bude možné. Východiskovým bodom by mala byť príručka na organizovanie zápasov. Organizácia, ktorá riadi FL, chce v nadchádzajúcich dňoch tieto témy prediskutovať aj s epidemiologickým tímom a hlavným hygienikom Slovenskej republiky.


Tagy: ULK SZĽH Peter Jánošík

zdroj:
TASR
foto:
TASR / Oliver Ondras

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close