šport

Futbal na Slovensku rastie | Vnútri UEFA

Prehľad

Slovenský futbalový zväz má veľkú dôveru v strategický plán stanovený na roky 2018 až 2022.

Hlavnými cieľmi stratégie sú rozvoj mládeže, zlepšenie v amatérskom sektore a programy zamerané na ďalší rozvoj futbalovej infraštruktúry krajiny.

Významná pomoc UEFA prostredníctvom rozvojového programu Hattrick pomáha financovať základné aktivity SFZ, najmä Školský pohár – najväčšiu športovú súťaž základných a stredných škôl na Slovensku. Tejto súťaže sa zúčastňuje okolo 25 000 mladých ľudí. Prebieha veľká kampaň na posilnenie aktivít rozvoja ženského a dievčenského futbalu.

podpora UEFA

14 Výstavba umelých ihrísk

SFZ sa rozhodol investovať väčšinu financií UEFA Hat Trick IV do regionálnej futbalovej infraštruktúry. Projekt je zameraný na výstavbu 14 plnohodnotných (105 x 68 m) tréningových ihrísk s umelým trávnikom vo všetkých regiónoch Slovenska. Ihriská slúžia najmä na tréningové účely a môžu byť využité aj na zápasy nižšej divízie alebo turnajov mládeže za nepriaznivých poveternostných podmienok.

Národné tréningové centrum v Seneci – Ihrisko hlavného štadióna

Slovenská FA má dve Národné tréningové centrá (NTC) v Poprade a Senci. Združenie využilo svoje prostriedky Hatrick III a časť svojich prostriedkov Hatrick IV na výstavbu Národného centra na Babrade. Okrem renovácie umelého tréningového ihriska a systému osvetlenia v Seneci (oboje financované s podporou Fondu Hatrick III), si dodatočná infraštruktúra v stredisku Seneca vyžaduje obnovu alebo rekonštrukciu.

Implementácia VAR v slovenskej I. divízii

Po zriadení tréningového centra VAR v Senci hodlá Slovenská futbalová federácia od sezóny 2020/2021 zaviesť systém VAR aj v slovenskej prvej lige (Fortuna Liga). Hlavným cieľom je zvýšiť postavenie rozhodcov v slovenskom futbale.

Realizačný plán bude pokrývať sezóny 2020/2021 a 2021/2022 (tri zápasy týždenne). Počnúc rokom 2022/23 sa plánuje implementácia systému VAR pre každý zápas Fortuna Ligy, čo je krok, ktorý si vyžiada značné investície, najmä na pokrytie prevádzkových nákladov.

READ  Andalusian Open sa koná v Marbelle

Chronológia

História Spoločnosti

1938: Bol založený Slovenský futbalový zväz.
1939 – 1945:
Hrá sa samostatná slovenská liga.
Slovenská FA je v tomto období aj členom FIFA.
1969: Slovenský klub Sloven Bratislava reprezentujúci Československo vyhral Európsky pohár víťazov pohárov, keď vo finále zdolal Barcelonu 3:2.
1993: Slovenský futbal začína rozvíjať svoju modernú históriu, keď sa Československo rozdelilo na Slovensko a Českú republiku.
1993: Slovenská futbalová federácia vstupuje do UEFA.
1994: Asociácia sa pripája k FIFA.

Súťaže národných tímov

1976: Veľká skupina slovenských hráčov a asistent trénera Josef Venglos pomáhajú Československu vyhrať európsky šampionát.
2000: Slovensko sa zúčastňuje na olympijskom futbalovom turnaji v Sydney.
2010: Slovensko sa kvalifikovalo na svoje prvé majstrovstvá sveta vo futbale.
2016: Národný tím sa zúčastňuje na UEFA EURO 2016 vo Francúzsku.
2019: Slovensko sa kvalifikovalo na UEFA EURO 2020.

predseda

Ján Kovačič

občianstvo: slovenský
dátum narodenia: 4. decembra 1962
Predsedovi združenia: 2010

Ján Kovačič

Ján Kovačič©UEFA.com

Generálny tajomník

Peter Palenczyk

občianstvo: slovenský
dátum narodenia: 8. augusta 1975
Od generálneho tajomníka Spoločnosti: 2020

Peter Palenczyk

Peter Palenczyk©SFZ

Stránka Slovenského futbalového zväzu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close