šport

Futbal na Slovensku rastie | Vnútri UEFA

Prehľad

Slovenský futbalový zväz má veľkú dôveru v strategický plán stanovený na roky 2018 až 2022.

Hlavnými cieľmi stratégie sú rozvoj mládeže, zlepšenie v amatérskom sektore a programy zamerané na ďalší rozvoj futbalovej infraštruktúry krajiny.

Významná pomoc UEFA prostredníctvom rozvojového programu Hattrick pomáha financovať základné aktivity SFZ, najmä Školský pohár – najväčšiu športovú súťaž základných a stredných škôl na Slovensku. Tejto súťaže sa zúčastňuje okolo 25 000 mladých ľudí. Prebieha veľká kampaň na posilnenie aktivít rozvoja ženského a dievčenského futbalu.

podpora UEFA

14 Výstavba umelých ihrísk

SFZ sa rozhodol investovať väčšinu financií UEFA Hat Trick IV do regionálnej futbalovej infraštruktúry. Projekt je zameraný na výstavbu 14 plnohodnotných (105 x 68 m) tréningových ihrísk s umelým trávnikom vo všetkých regiónoch Slovenska. Ihriská slúžia najmä na tréningové účely a môžu byť využité aj na zápasy nižšej divízie alebo turnajov mládeže za nepriaznivých poveternostných podmienok.

Národné tréningové centrum v Seneci – Ihrisko hlavného štadióna

Slovenská FA má dve Národné tréningové centrá (NTC) v Poprade a Senci. Združenie využilo svoje prostriedky Hatrick III a časť svojich prostriedkov Hatrick IV na výstavbu Národného centra na Babrade. Okrem renovácie umelého tréningového ihriska a systému osvetlenia v Seneci (oboje financované s podporou Fondu Hatrick III), si dodatočná infraštruktúra v stredisku Seneca vyžaduje obnovu alebo rekonštrukciu.

Implementácia VAR v slovenskej I. divízii

Po zriadení tréningového centra VAR v Senci hodlá Slovenská futbalová federácia od sezóny 2020/2021 zaviesť systém VAR aj v slovenskej prvej lige (Fortuna Liga). Hlavným cieľom je zvýšiť postavenie rozhodcov v slovenskom futbale.

Realizačný plán bude pokrývať sezóny 2020/2021 a 2021/2022 (tri zápasy týždenne). Počnúc rokom 2022/23 sa plánuje implementácia systému VAR pre každý zápas Fortuna Ligy, čo je krok, ktorý si vyžiada značné investície, najmä na pokrytie prevádzkových nákladov.

READ  Corda postúpil do štvrťfinále na Open Kimber Pretac

Chronológia

História Spoločnosti

1938: Bol založený Slovenský futbalový zväz.
1939 – 1945:
Hrá sa samostatná slovenská liga.
Slovenská FA je v tomto období aj členom FIFA.
1969: Slovenský klub Sloven Bratislava reprezentujúci Československo vyhral Európsky pohár víťazov pohárov, keď vo finále zdolal Barcelonu 3:2.
1993: Slovenský futbal začína rozvíjať svoju modernú históriu, keď sa Československo rozdelilo na Slovensko a Českú republiku.
1993: Slovenská futbalová federácia vstupuje do UEFA.
1994: Asociácia sa pripája k FIFA.

Súťaže národných tímov

1976: Veľká skupina slovenských hráčov a asistent trénera Josef Venglos pomáhajú Československu vyhrať európsky šampionát.
2000: Slovensko sa zúčastňuje na olympijskom futbalovom turnaji v Sydney.
2010: Slovensko sa kvalifikovalo na svoje prvé majstrovstvá sveta vo futbale.
2016: Národný tím sa zúčastňuje na UEFA EURO 2016 vo Francúzsku.
2019: Slovensko sa kvalifikovalo na UEFA EURO 2020.

predseda

Ján Kovačič

občianstvo: slovenský
dátum narodenia: 4. decembra 1962
Predsedovi združenia: 2010

Ján Kovačič

Ján Kovačič©UEFA.com

Generálny tajomník

Peter Palenczyk

občianstvo: slovenský
dátum narodenia: 8. augusta 1975
Od generálneho tajomníka Spoločnosti: 2020

Peter Palenczyk

Peter Palenczyk©SFZ

Stránka Slovenského futbalového zväzu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close