Svet

Generálny komisár ZPCS prináša šťastie sirotám

Kronika

Bongani Ndlovu, korešpondent kroniky
Generálny komisár zimbabwianskych väzníc a nápravných zariadení (ZPCS) včera uviedol, že povinnosťou a kolektívnou zodpovednosťou komunít je starať sa o zraniteľné skupiny a tak meniť životy.

Povedal to na spomienkovej slávnosti trustového fondu komisára General Goodwill, ktorá sa konala na väzenskej farme Anju v Umkuze na severe.

Na spomienkovej slávnosti sa zúčastnili väzenskí šéfovia z Namíbie, Botswany, kráľovstva Eswatini, Zambie a Mozambiku.

Matabeleland North hostilo podujatie a darovalo 17 znevýhodneným deťom košíky na jedlo, písacie potreby, invalidný vozík, chodítko a uniformy, čím prezentovali príspevky provincie do charitatívneho fondu.

Siroty sú vo veku od 5 do 13 rokov, pričom ide o deti zosnulých dôstojníkov ZPCS vrátane členov miestnej komunity.

Aby nikto a žiadna komunita nezostali pozadu, sú tu dve deti z komunity San, ktoré budú profitovať zo zvereneckého fondu.

V rámci projektu štyri deti z komunity San ukončili štúdium na úrovni O, z ktorých dve sú teraz zamestnané ako väzni v ZPCS.

Generálna komúna Sihopwu uviedla, že ZPCS je odhodlaná pomáhať komunite San.

„Pamätajte, že počas posledného sprievodu pasažierov nás Jeho Excelencia prezident Mnangagwa poveril, aby sme zabezpečili ubytovanie príslušníkov San ľudu v ZPCS. Sme tu, aby sme pomohli komunite a všetkým,“ povedal.

Generálny Comm uviedol, že filozofia prezidenta ZPCS Mnangagwu bola „Nyika inoakwa nevene wayo/Iliswe lakiwa ngapaninilo“.

Komisár ZPCS-generál Moses Chihopwu

„Myšlienkou je podať našu veľkorysú ruku a osloviť tých, ktorí to potrebujú v ZPCS a širšej komunite.

„Je pravda, ako prezident Mnangagwa neustále zdôrazňoval ‚nyika inowakwa nevene wayo/iliswe lakiwa ngabaninilo‘, je našou povinnosťou a kolektívnou zodpovednosťou starať sa o zraniteľné skupiny v našej spoločnosti,“ povedal.
Generálny tajomník Chihopwu uviedol, že doteraz získalo podporu cez trustový fond dobrej vôle generálneho komisára viac ako 350 príjemcov.

READ  Rishi Sunak je „agresívny“ v diskusii o vedení konzervatívcov, tvrdia prívrženci TRUS | Konzervatívne vedenie

Vyzval zamestnancov ZPCS, aby prispeli do zvereneckého fondu na pomoc núdznym.

„Preto vyzývam každého, aby vždy robil všetko dobré, čo môžeme, pokiaľ máme vôľu zmeniť životy druhých k lepšiemu,“ povedal generál komúny Sihopwu.

Veliaci dôstojník ZPCS v Matabeleland North, komisár Moddie Nkomo povedal, že provincia chce zabezpečiť, aby boli plne splnené všetky vzdelávacie a osobné potreby detí.

„Deti sú Božie stvorenie a ich úsmev je očarujúci. Ich nevinnosť je nesmierna. Dnes, keď oslavujeme tento deň, nezabúdajme, že bez nich by to nebolo možné,“ povedal.

prezident Mnangagwa

Jeden z príjemcov, Tumutembule Munkuli, žiak siedmej triedy z Pingy, povedal, že je za tento čin vďačný.

„Byť sirotou je neznesiteľné, najmä keď stratíte rodičov v takom mladom veku. Máme sny o tom, že budeme chodiť do školy, učiť sa a športovať ako iné deti, ale tieto sny sa rozplynuli v deň, keď sme stratili rodičov,“ povedal.
Hlavná väzenská dôstojníčka Patricia Murandu dostala invalidný vozík vyrobený na mieru pre svoju 29-ročnú dcéru s detskou mozgovou obrnou.

„Vozík môjho dieťaťa je neopraviteľný a nemôžeme preň nič urobiť. Ďakujeme generálnemu komisárovi za tento krok,“ povedal.

Náčelník Coletema komunity San poďakoval ZPCS za pomoc jeho ľuďom.

Anju väzenská farma

„V mene komunity San sme vďační za tento projekt a zamestnanie vo väzniciach. Pomohlo to znížiť chudobu v rodinách s členmi pracujúcimi vo väzniciach,“ povedal.

Trustový fond dobrej vôle generálneho komisára je nezávislá inštitúcia riadená výborom pozostávajúcim z verejných členov a bývalých a slúžiacich členov ZPCS.

Jej úlohou je pomáhať sirotám, vdovám a vdovcom po zosnulých členoch a služobne postihnutým dôstojníkom pri výkone služby a niektorým znevýhodneným členom spoločnosti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close