Svet

Prečo by Putin nemohol zaželať premiérovi Modimu k jeho narodeninám na ich stretnutí?

Premiér Modi, ktorý sa zúčastnil na summite SEO, sa dnes stretol s Vladimirom Putinom.

Samarkand:

Ruský prezident Vladimir Putin zaželal svojmu „drahému priateľovi“ premiérovi Narendrovi Modimu „všetko najlepšie“ pred jeho narodeninami, keď obaja lídri v piatok rokovali na okraj výročného summitu Šanghajskej organizácie pre spoluprácu.

Premiér Modi oslavuje v sobotu svoje 72. narodeniny, keď sa osobne zúčastní na prvom osobnom summite Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO) v historickom uzbeckom meste Samarkand.

Putin zablahoželal Indii a premiérovi Modimu na ich prvom stretnutí od vypuknutia konfliktu na Ukrajine vo februári tohto roku.

„Chcem zablahoželať Indii. Tiež viem, že zajtra, drahý priateľ, oslavujete svoje narodeniny. Podľa ruskej tradície nikdy neblahoželáme vopred. Takže to teraz nemôžem urobiť,“ povedal Putin.

„Ale chcem, aby ste vedeli, že o tom vieme. A prajeme vám len to najlepšie. Spriatelenému indickému národu prajeme všetko dobré a želáme, aby India pod vaším vedením prosperovala,“ povedal 69-ročný Rus. Povedal prezident.

Putin uviedol, že vzťahy medzi Ruskom a Indiou sa veľmi rýchlo rozvíjajú a majú charakter strategického privilegovaného partnerstva, pričom zdôraznil, že obe krajiny sa aktívne angažujú na medzinárodných arénach.

„Mali sme úžasné stretnutie s prezidentom Putinom. Mali sme príležitosť diskutovať o posilnení spolupráce medzi Indiou a Ruskom v obchode, energetike, obrane a mnohých ďalších sektoroch. Diskutovali sme aj o ďalších bilaterálnych a globálnych otázkach,“ napísal Modi o svojom stretnutí s Putinom na Twitteri. .

Premiér Modi sem pricestoval vo štvrtok večer na takmer 24-hodinovú návštevu.

Summit vplyvnej skupiny ôsmich krajín sa koná uprostred rastúcich geopolitických nepokojov, ktoré poháňa ruská invázia na Ukrajinu a agresívne vojenské postavenie Číny v Taiwanskom prielive.

SCO bola spustená v Šanghaji v júni 2001 a má osem riadnych členov vrátane šiestich zakladajúcich členov: Čína, Kazachstan, Kirgizsko, Rusko, Tadžikistan a Uzbekistan. India a Pakistan sa stali riadnymi členmi v roku 2017.

READ  Niet nad rámec rád našich predkov: TOP recepty, ako sa čo najrýchlejšie vysporiadať s chrípkou a prechladnutím

(Tento príbeh nebol upravený zamestnancami NDTV a bol vygenerovaný automaticky zo syndikovaného informačného kanála.)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close