Veda

Generálny riaditeľ nemocnice v Kentucky prosí ľudí, aby nosili masky, keď sa nemocnica plní pacientmi s Covid-19

„Naša nemocnica je plná. Pracujeme na otvorení tretej ošetrovateľskej jednotky pre starostlivosť o pacientov s COVID,“ napísala Kristie Whitlatch, prezident a generálny riaditeľ lekárskeho centra King’s Daughters Medical Center v Ashlande v Kentucky. „Viacero ošetrovateľských jednotiek určených pre jeden vírus nemá v našej 120-ročnej histórii obdoby.“

Vo svojom liste, ktorý bol v piatok zverejnený na Facebooku, Whitlatch zdôrazňuje „pocit naliehavosti“ zastaviť šírenie Covid-19. Vyzýva obyvateľov, aby nosili masky, udržiavali spoločenský odstup, zostali doma, vyhýbali sa zhromaždeniam a umývali si ruky.

„Teraz vás žiadam, aby ste mi dôverovali, pretože žiadam o vašu spoluprácu, pretože COVID v našich komunitách intenzívne narastá,“ napísala. „Už nemôžeme povedať, že to má primárny dopad na ľudí so zdravotným stavom alebo na obyvateľov domovov ošetrovateľskej starostlivosti. Útočí na bábätká, deti a zdravých, aktívnych mužov a ženy, ktorí netušia, ako boli vystavení. Vidíme tiež ťažké zotavenia, veľa trvá mesiace, kým sa úplne zotaví, a niektorí, ktorí sa ešte úplne nezotavili a môžu vidieť následky do konca svojho života. “

King’s Daughters slúži vo východnom Kentucky aj v južnom Ohiu. Whitlatch ďalej načrtla devastáciu, ktorú Covid-19 lokálne ničí. „Nie v nejakom veľkomeste, ale v našich domovských mestách,“ napísala.

Nemocnica zaznamenala celkovo 22 úmrtí súvisiacich s Covidmi a len minulý týždeň viac ako 120 nových pozitívnych prípadov. V tomto tempe nemocnica očakáva len v septembri nevídaných 633 nových prípadov, pričom nemocnica sa už uzatvára na 75% kapacity.

„Ak nosíte masku a postupujete podľa ďalších pokynov, ste tiež našimi hrdinami. Dodržiavaním jednoduchých pokynov uvedených vyššie môžete pomôcť zastaviť nápor,“ napísala na záver listu.

Žalobný dôvod Whitlatchovej pochádza z prípadov Covid-19 nárast vidieckych oblastí.
Guvernér štátu Ohio Mike DeWine minulý mesiac uviedol, že zatiaľ čo v mestských oblastiach došlo k poklesu prípadov koronavírusu, vidiecke oblasti štátu zaznamenali nárast.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close