šport

Giro d’Italia 2020: Peter Sagan favoritom 2. etapy

dnes 11:09
|

Klasický scenár so šprintérskymi etapami na začiatku tohto roka nie je na Giro d’Italia realitou.

Mapa 2. etapy Giro d'Italia 2020.

Prečítajte si tiež

VIDEO: 2. etapa Giro d’Italia 2020 – mapa, profil a obľúbené položky na víťazstvo

Po úvodnej časovke jednotlivcov v Palerme, kde sa pretekári vyrovnali nielen časom, ale aj silnému vetru, príde v nedeľu opäť sicílska etapa so zvlneným profilom a cieľom na takmer 4 km dlhom kopci v starodávnom Agrigente.

Toto stúpanie s priemerným sklonom 5,3% a maximom 6,8% nie je nijako extrémne náročné, šancu majú preto aj silní klasici na čele so Slovákom Petrom Saganom z tímu Bora-Hansgrohe. Ďalšími uchádzačmi o etapový šampionát by mali byť Talian Diego Ulissi (UAE Team Emirates) a Austrálčan Michael Matthews (Sunweb).

Pád Miguela Ángela Lópeza na Giro d'Italia 2020

Prečítajte si tiež

VIDEO: Na Tour ovládol kráľovskú etapu. Giro d’Italia je pre neho nešťastný …

„Možno sa jeden z vyzývateľov Geraina Thomasa pokúsi získať v Agrigente plusové body v boji o celkový triumf, ale je oveľa pravdepodobnejšie, že koniec etapy sa zmení na súboj klasikov, ktorí sa môžu poriadne oprieť do pedálov a z kopca. A že názvy celkovej klasifikácie ušetria sily na pondelkové veľké finále pri výstupe na Etnu, “ napísal špecializovaný portál Cyclingnews pred 2. etapou na Giro d’Italia.

Nebude to extrémne dlhé, súťažiaci absolvujú iba 149 km z Alcamy do Agrigenta a okrem záveru etapy im bude stáť v ceste aj ďalšie IV stúpanie. kat. v Santa Nifa na 37,5 km (dĺžka 4,3 km, priemer 4,1%).

„Táto etapa by mi mala vyhovovať. Takže sa pokúsim uspieť,“ povedal Diego Ulissi, celkový víťaz nedávnych pretekov Okolo Luxemburgu. „Majstrovstvá sveta v Imole mi nevyšli, pretekári, ktorí prišli z Tour de France, tam mali lepšie nohy ako ja. Giro d´Italia je však nová výzva, chcem vyhrať etapu.“ doplnené Ulysses.

Turné po Taliansku

Prečítajte si tiež

READ  Slovenský hokej zaznamenal rekordný úspech

Giro d’Italia 2020: Všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste

Peter Sagan skončil na svojej časovke na Giro d’Italia na 106. mieste, ale pre lídra vrchárskej súťaže bol takmer oblečený v modrom drese. V kategorizovanom 900 m dlhom výstupe na katedrálu v Monreale dosiahol druhý najlepší čas spomedzi všetkých cyklistov, pokoril ho iba Nemec Rick Zabel z tímu Israel Start-Up Nation, a to dokonca iba o jednu sekundu.

Sagan je momentálne v tejto súťaži na druhom mieste s 2 bodmi. Po 1. etape vlastní víťaz časovky Filippo Ganna až tri cenné dresy – ružové pre celkového vodcu Giro d´Italia. cyklámen pre prvého muža bodovacej súťaže a biely pre najlepšieho pretekára do 25 rokov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close