Stephanos Chitsibas porazil Andyho Murraya; John Millman, James Duckworth, Astra Sharma prehrali

Murray sa vrhol na ďalších päť hier potom, čo Sitchbass zadržal podanie na začiatku zápasu.

Keď sa fanúšikovia vrátili na štadión Arthura Asheho po tom, čo minulý rok zostali s prázdnymi rukami kvôli epidémii Covit-19, Murray naplno využil podporu na svojej ceste do vedenia 1: 0.

Austrálčan John Millman v prvom kole zdolal švajčiarskeho kvalifikátora Henryho Laxona 7-6 (8-6), 7-6 (7-2), 6-1.

John Millman sa v prvom kole US Open nevyrovnal švajčiarskemu kvalifikantovi Henrymu Laxonovi.dlh:A.P.

Po Millmanovi nasledoval James Duckworth, ktorý proti Španielovi Pedrovi Martinezovi postavil dva sety a napriek piatim mečbalom sa vzdal na treťom mieste. Nakoniec prehral 4-6, 4-6, 7-6 (9-7), 6-2, 6-2. Alexej Bobrin však porazil moldavského Roda Albotta v štyroch setoch.

Traja z piatich Austrálčanov boli v prvý deň, pričom Nick Kyrgios hral v utorok ráno (AEST). Astra Sharma si nezaslúži, aby v Nersete klesla na šampiónku French Open a ôsmu nasadenú Barboru Krejikovovú 6: 0, 6: 4.

Na inom mieste v rámci žrebovania žien zvíťazila španielska deviata nasadená Corbin Muguruzaová v druhom sete Chorvátky Dony Vekicovej o víťazstvo 7-6 (7-4), 7-6 (7-5) do dvoch hodín.

James Duckworth spočiatku pôsobil proti Pedrovi Martinezovi nezastaviteľne, ale napokon prehral v piatich setoch.dlh:Getty

V druhom kole zvíťazila bývalá svetová jednotka Rumunka Simona Halepová, ktorá v náročnom úvodnom zápase zdolala Camillu Giorgiovú z Talianska 6: 4, 7: 6 (7: 3) a postúpila do 2. kola stretnutím so Slovenkou Cristinou. Cucova.

Halep prehral so zranením ľavého lýtka French Open a Wimbledon – dve veľké spoločnosti, ktoré vyhral.

Bývalý šampión Sloane Stephens porazil agresívnu hru svojej najlepšej kamarátky Madison Keysovej 6-3, 1-6, 7-6 (9-7).

READ  Výsledky švédskeho otvoreného turnaja ADP World Tour

Víťaz z roku 2017 Arthur Ashe rýchlo zachytil prvý set na štadióne, čím odhalil silný obranný výkon, ktorý zabránil Keysovi v troch nevynútených chybách a troch brejkbaloch.

Keys sa však vrátil na druhé miesto, získal všetky svoje prvé body za službu a vyradil 11 víťazov v porovnaní s tromi dôstojníkmi Stephensa, keď sa snažil nájsť svoju silu.

Po obchodných prestávkach v treťom sete prešli do tajbrejku, kde sa jej pádom ukázali nevynútené chyby Keysovej. Po zablokovaní dvoch mečbalov frustrovane kričala, keď mávala loptou do siete, aby založila tretí.

Je to vôbec prvýkrát, čo sa dvojica stretla s Ashe, odkedy ju Stephensová porazila vo finále o prvý – a zatiaľ jediný – hlavný titul pred štyrmi rokmi.

„Obaja sa chceme vrátiť do tej formy, akú sme mali v roku 2017. Môj najlepší priateľ na turné Maddie, je to pre nás vždy ťažké, ale vždy môžeme rozdeliť súťaž a prísť a súťažiť,“ povedala Stephensová.

Nabitý dom na štadióne Arthura Asheho kvôli celoamerickému stretu medzi bývalým šampiónom Sloane Stephens a Madison Keys.dlh:A.P.