šport

Giro d’Italia 2020: Peter Sagan odhaľuje príčinu neúspechu

dnes 19:40
|

Na Giro d’Italia 2020 patril k obľúbeným 6. etapy, pracoval pre neho celý tím, ale Peter Sagan sa vytúženého víťazstva nakoniec nedočkal.

Peter Sagan

Prečítajte si tiež

VIDEO: Giro: Saganova etapa vôbec nevyšla. Nepochopiteľná chyba na prémii …

Šport Bory-hansgrohe včera videl pódium na tribúnach. „Dnes sme očakávali, že nám s kontrolou úniku môžu pomôcť ďalšie tímy, ale nestalo sa tak. Museli sme to vziať a vyvinuli sme veľa úsilia, aby sme eliminovali náskok cyklistov vpredu. Tím potom pracoval pre Petra, ale bohužiaľ až do finále nedostal šprint, “ zhodnotil vo štvrtok vystúpenie Jána Valacha.

Finálová jazda mala niekoľko zvratov a toto sa stalo Petrovi Saganovi. „Môj tím odviedol skvelú prácu. Skontroloval únik a pripravil všetko na úspešné zakončenie. Bohužiaľ, po poslednej zákrute som sa ocitol v zlej pozícii a nebol som schopný dostať sa do šprintu.“ Peter Sagan vysvetlil dôvody neúspechu pre oficiálna stránka Bory.

Sagan skončil v etape ôsmy, druhé víťazstvo v Gire si pripísal Arnaud Demare. Okrem zmareného záveru môže Sagana mrzieť aj strata cyklámenového dresu pre lídra bodovacej súťaže. Vďaka jeho triumfu ho z neho Demare zbavil. Na konte má 106 bodov, Sagan 67.


Pozrite si tiež profil 7. etapy:

READ  Ukážka eura do 21 rokov: Zapojení štyroch modrých | Novinky | Oficiálna stránka

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close