šport

Slovensko porazilo Srbsko a kvalifikovalo sa do finále Davisovho pohára bez Djokovičovej absencie

Abú Zabí: Pre saudskoarabskú tenistku Yaru Alhoqbani boli posledné dva mesiace nepochybne „surrealistické“.

Devätnásťročný mladík sledoval tenisové zápasy medzi Anse Jaberom a Arinou Sabalenkovou a Novakom Djokovičom a Carlosom Algarazom prvýkrát naživo doma v Rijáde. Interagoval s hviezdami a dostal príležitosť zasiahnuť a porozprávať sa s nimi.

Stretol sa aj s Rafaelom Nadalom, ktorý bol vyhlásený za veľvyslanca Saudskej tenisovej federácie a zaviazal sa pomôcť kráľovstvu rozvíjať mladé talenty v tomto športe a plánuje otvoriť akadémiu v Saudskej Arábii.

Ďalšie všeobecné finále ATP sa bude konať v decembri v Džidde, čo znamená, že po prvýkrát sa v Saudskej Arábii konal uznávaný tenisový turnaj, a dúfajme, že WTA Finals – prestížne finále sezóny žien – nájde nový domov. Rijád, oficiálne oznámenie sa očakáva čoskoro.

Alhoqbani povedal Arab News: „Určite to zmení životy. Sú takí, ktorí o tom už dlho snívajú. Myslím, že tam bolo pravdepodobne 200 000 ľudí v rade online, aby získali lístky na výstavu, takže si predstavte finále WTA.

„Najmä pre ženy, nielen v tenise, ale v športe všeobecne, si myslím, že to určite zmení život a mnohým ľuďom otvorí oči a podporí viac športu a zdravší životný štýl.“

Alhoqbani poznamenal, že nedávny vývoj v tenise v Saudskej Arábii už má obrovský vplyv na deti v kráľovstve a bol potešený, keď videl, ako sa top hviezdy angažovali, keď sa zúčastňovali na klinikách a delili sa o svoje poznatky.

Povedala: „Myslím si, že mať môj veľký idol, Anse, pre nás všetkých na Blízkom východe, postaviť sa proti Sabalenke je niečo, čo by som si ešte pred chvíľou nepredstavovala.

„Keď som videl, že je tam toľko ľudí, vypredalo sa; A to som nečakal. Takže tieto typy turnajov, keďže je tam viac turnajov, pomôže to hre rásť a bolo by skvelé mať tých turnajov WTA viac. Nevedia, aký vplyv na nás budú mať.

READ  Billy Jean postupuje do finále Kráľovského pohára v Austrálii | 15. marca 2022 | Všetky novinky | Novinky a funkcie | Novinky a udalosti

„Musím sa porozprávať s Owensovou, je veľmi milá, veľmi prízemná, je to skvelý vzor, ​​ktorý máme.

„A potom očividne Novak Djokovič. Predtým som z neho bol trochu vystrašený a potom som ho stretol a bol naozaj milý. A naozaj mu na ňom záležalo, a preto som ho milovala ešte viac, záležalo mu na tenise a bol nadšený pre tenis. Saudská Arábia.

„Pýtal sa toľko otázok a cítil som sa veľmi povšimnutý a oceňovaný, čo bolo milé, najmä od neho. Som si istý, že potom sa na tenis prihlásilo oveľa viac detí,“ dodal.

Alhoqbani má tento víkend v Abú Zabí ďalšiu štipku-momentku, kde jej bola udelená divoká karta na účasť v kvalifikačných kolách turnaja WTA 500. Pre tínedžera to bude prvá skúsenosť na tejto pozícii a dúfa, že z nej vyťaží maximum.

„Určite je to splnený sen. Včera na ceste z tréningu som sedel v autobuse a plakal som od radosti.

„Áno, je to neskutočné, skoro, nepovedal by som ako sen, je to ako horúčkovitý sen, pretože v skutočnosti nesnívate o svojich skutočných snoch.“

„Som veľmi šťastná, že mám príležitosť reprezentovať svoju krajinu, dievčatá z mojej krajiny, najmä v tenise. Dlho som o tom sníval. To je tiež niečo, o čo sa snažím. Takže je to pre mňa veľká vec, že ​​som dostal túto príležitosť,“ povedal.

Alhoqbani vo svojej juniorskej kariére vyhrala jeden titul vo dvojhre a dva vo štvorhre. Stále nachádza svoje nohy na seniorskej úrovni a nemá stanovený pevný plán na zvyšok sezóny.

V Abú Zabí sprevádza svojho brata Ammara, ktorý mu slúži ako tréner na spoločných cestách na zápasy.

Do histórie sa zapísali ako prvý tím Saudskej Arábie v zmiešanej štvorhre na Ázijských hrách v Hangzhou minulú jeseň.

READ  WC Snooker 2020: semifinále výsledky (piatok, 14. augusta)

„V skutočnosti som nemal trénera. Väčšinou cestujem s bratom. Robíme to spolu.

„Cestujeme na nejakú budúcnosť a pýtame sa riaditeľa turnaja, či nemôžeme hrať v rovnakom čase. A on (Ammar) bude sedieť so mnou a čakať na môj zápas a po mojom zápase sa pre neho zahreje a potom ho pôjdem podporiť.

„Je pekné mať svojho brata, pretože ja na neho môžem kričať a on môže kričať na mňa a je to skvelé. Je to určite emocionálna podpora. Mám šesť bratov a Ammar je mi najbližší. Máme dobrý vzťah a na ihrisku si navzájom veľmi pomáhame,“ dodal.

Ázijské hry Alhoqbaniovej nevyšli podľa predstáv, keďže v úvodnom kole dvojhry ľahko prehrala. Dúfa však, že v sobotu sa jej bude dariť lepšie v Abú Zabí, kde sa stretne s 55-kou svetovou jednotkou Sarou Soripes Tormovou zo Španielska.

„Naposledy som bol na Ázijských hrách. Mal som trochu, nepoviem, neviem, ako to opísať. Stres by som nepovedal, ale myslím, že ten tlak ma dostal. Bolo to prvýkrát v histórii, čo tam hrala saudskoarabská tenistka a cítila som tlak.

„Takže som tam nemal dobrý zápas, nemal som dobrý beh a cítil som sa super porazený. Po tom zápase som si sľúbil, že ak dostanem šancu reprezentovať nabudúce, dám do toho. všetko, mám pocit, že nemám čo stratiť. Pretože, úprimne, naozaj som nemal,“ povedal Alhoqbani.

Bez ohľadu na výsledok nasáva každú sekundu svojho času v hlavnom meste Spojených arabských emirátov, kde sa potiera s niektorými z najväčších mien v ženskej hre. Alhoqbani poukázal na to, že Tunisan okrem obdivovania Jaboura bol aj veľkým fanúšikom štvornásobnej grandslamovej šampiónky Naomi Osakaovej z Japonska.

„Myslím, že som ju dnes ráno videl pri raňajkách a nemohol som ani dojesť a povedal som si: 'Och môj bože.' Naozaj ju milujem,“ dodal.

READ  Živé vysielanie Giron vs Molcan a predpoveď na Wimbledon 2022

Alhogbani priznal, že rozdiel medzi profesionálmi a juniormi bol pre neho „šokujúci“, no dúfal, že získa dôveru od konkurencie, keďže pravidelne súťažil na viacerých podujatiach.

Má veľa cieľov, ale možno jej najväčším snom je skutočne pozitívne ovplyvniť tenisovú komunitu v Saudskej Arábii.

Povedala: „Okrem mojich vlastných cieľov si myslím, že každý hovorí, že chcem byť svetovou jednotkou, to bol môj sen ako malého dieťaťa. Ale myslím si, že teraz naozaj chcem byť konzistentným hráčom na turné. To je môj cieľ.

„Ale mimo kurtu chcem vidieť viac tenisovej komunity v Saudskej Arábii, nielen miesto, kde ľudia musia do hlavného mesta prichádzať z rôznych miest.

„Vieš, Rafa (Natal) má akadémiu. Bolo by skvelé, keby po celej Saudskej Arábii existovali akadémie a tenisová komunita.

„A mať akadémiu a komunitu je iné. V tenisovej komunite sa posúvate navzájom, pomáhate si, veľa sa naučíte.

„Najmä z vlastnej skúsenosti som v Saudskej Arábii, hrám, trénujem so skvelými trénermi a bratom, je to super, ale tú komunitu naozaj potrebujete, naozaj vám to pomáha.

„Takže by som chcel vidieť viac tenisových aktivít a veľa tenisových komunít po celej Saudskej Arábii. Potom buďte prístupní všetkým a nebuďte príliš exkluzívni. Taktiež, ak pristúpime k týmto veciam, som si istý, že čoskoro budeme mať hráčov na turné,“ dodal Alhoqbani.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close