Grove 0-0 Shrewsbury – správa

Reagan Griffiths z Dona Wooda a Crew Alexandra (AMA) zo Shrewsbury

Vo štvrtej lige 1 s čistým štítom zverencom Steva Cotterillina stačili na zisk bodu v súboji.

Down, burácajúci 1 454 fanúšikmi na neďalekej železničnej stanici, vytvoril najlepší úvod zápasu a takmer ho vyhrali obrancovia Ethan Ebanks-Landell a Mattie Pennington.

Elliott Bennett, ktorý predviedol výbornú hru, sa k Salopovi dostal rovnako blízko ako Daniel Udo. Josh Vela bol opäť hviezdou pre Shrewsbury.

Podľa rozhodcu Gavina Warda sa Shrews ťažko cítil byť vylúčený za škaredú chybu v pokuse v tretej minúte. Opakovanie bolo veľmi plynulé.

Grove mal svoje chvíle, ale najlepší zákrok Marca Moroziho prišiel hneď na začiatku od Chrisa Longa.

Nathanael Okbetta zo Shrewsbury a Travis Johnson z Grove Alexandra.

Diváci boli sklamaní, že nezobrali všetky tri body proti neskoro postupujúcej Lolly Crew a ich hlasoví nasledovníci boli odmenení.

Ešte viac ich vzrušil dav, ktorý zaplnil stánok so zmrzlinovými dodávkami, keď Saloub minulú nedeľu odpovedal na prehru v 3. kole FA Cupu v Liverpoole – ktorá skončila bez prehry v piatom – zatiaľ čo druhá bezgólová remíza sezóny potom. Rozhodnutie proti Agringtonovi z konca decembra.

Zápas znamenal prvý z piatich zápasov proti tímom pod nimi v League One for Down, pričom Montgomery Waters privítal Bultona na 17. mieste Boltona.

Cotterill prekvapivo označil piaty zápas v rade za konzistentnú úvodnú XI.

Liverpool bol jediným tímom, ktorý v tom čase porazil svoj tím, keďže Down a ich veľkí nasledovníci podnikli krátky výlet do Cheshire v snahe pokračovať vo výbornej jazde vo forme League One.

Psycho Jane, ktorá vytvorila živé portréty na Anfielde, sa stala prvou lavičkou v lige pre Downa a pripojila sa k Tomovi Blockshamovi, ktorý sa po vylúčení dostal späť do League One. Obaja nezostúpili z lavičky, keďže sa im nepodarilo urobiť žiadne zmeny v koterci.

Salop predal svoj počiatočný prídel 1 000 fanúšikov na Christie’s Road, z ktorých 250 bolo rýchlo ukradnutých.

Viacerí fanúšikovia mimo mesta, ktorí prišli do susedného domu vo vlaku, začali baliť zmrzlinovú dodávku hodinu pred jej výkopom. Ako stovky zaplnili ihrisko, úroveň decibelov sa zvyšovala – fanúšikovia Shrews reagovali na požiadavky Cottera a Aarona Wilframea.

Po tom, čo sa domáci David Artel dočkal štyroch víťazstiev v siedmich zápasoch, vstúpili do stredajšieho zápasu s väčším napätím, vrátane impozantnej výhry 2:1 nad Charltonom v Cheshire.

Tento beh ich vyzdvihol na 22. miesto predtým, ako mali výkop v prvej lige, stále štyri body z obrany, ale s novou nádejou na prežitie.

Po príchode Oliho Finneyho a kapitána Luka Murphyho za Zacha Williamsa a Scotta Robertsona urobil Artel dve zmeny.

Shroos, burácaný tichými nasledovníkmi, ešte nemohol začať jasnejšie. Začiatkom tretej minúty si vynútili rohový kop a brankár David Richards ich prehodil na Bennettovu ľavačku, pretože červené tričko na ebanks-landal a zadnej tyči by bolo gólom domácich.

Gavin Ward, rozhodca šampionátu, ktorý bol na mieste, rýchlo vybuchol kvôli chybe, ktorú bolo vidieť naživo jemne a zdalo sa, že vo videu chýba.

Posádka našla nohy takmer vzadu, ale Down podal hostiteľovi pomocnú ruku.

Pennington za to vďačí svojmu brankárovi Marosimu, ktorý zakončuje uvoľnenú prihrávku na Finnieho, ktorý elegantným nahodením prepúšťa loptu. Útočník, zužujúci uhol, hľadel z jeho prepichnutého nízkeho úderu s vystretou nohou Slováka.

Oneskorená ofsajdová vlajka bola vyvesená v čase pochovania odrazu Grove. Žiadna námaha sa nepočíta.

Bennett a Luke Leahy majú šťastie, že unikli včasným varovaniam pred silnými výzvami. Reagan Griffiths, skorá náhrada posádky za zraneného Murphyho, bol neskôr objednaný na preťahovanie lanom v Utahu.

Neporazený Udo, ktorý sa najskôr snažil vyrovnať s Alexovou zadnou líniou, nasmeroval hlavičku svojmu predchodcovi Ryanovi Bowmanovi.

Bowman sa tlačil dopredu s bežcami na oboch stranách a postavil sa skôr, ako sa rozhodol vystreliť predčasne slabou ľavou nohou. Keď Josh Vela a ďalší hľadali prihrávku, úsilie sa ťahalo k cieľu.

Udoh potom pomohol rozšíriť sa na Ogbeta, ktorého nebezpečný nízky center si tentoraz dobre uplatnil Richards.

Elliott Bennett zo Shrewsbury Town a Luke Offord (AMA) od Crew Alexandra

Porterova ohnutá hlavička z Longovej kľučky bola po polhodine pre Marossiho jednoduchá, no záverečných 15 minút zábavného polčasu patrilo Shrewsburymu, ktorý klopal na dvere bezvýsledne.

Velov vplyv v súťaži rástol, keďže nemal problémy s vyháňaním stredopoliara zo stredu poľa. Na karbónovej kópii svojho brankára Fleetwood na Boxing Day – spároval s Ebanks-Landell vpravo a potom jazdil ľavou nohou.

Odrazený úder padol na cestu Bennettovi na druhej strane šestnástky a jeho baráž rozohnal zaneprázdnený Richards.

Grove chvíľu kričal, aby našiel Finneyho cez nízky kríž z pravej strany, kde sa dobre kombinovali Montron a Tom Lowry. Finney sa minulú nedeľu dostal do škatuľky rovnajúcej sa liverpoolskej Guide Garden, kým jeho tvrdú gólovú strelu zblokoval Bennett, ktorý jeden pre tím vychytal.

Kotterilovi muži ale boli na vzostupe a nechceli skončiť na polceste. Prvý Bowman predviedol krásny pokus zadnou pätou do blízkej bočnej pavučiny z krížnej strely od Okbetu po veľmi dobrej práci.

Potom, v čase zastavenia, Bennett vyliezol do šestnástky, aby odhlavičkoval diagonálnu loptu Davida Davisa pre Uda. Down Friendman sa efektívne otočil a bodol ľavú nohu širokú šesť palcov s bolesťou v záchvate ľavej nohy.

Táto prestávka mierne sťažila postup mesta. Grove začal druhú tretinu veľmi dobre a Shrews vyzval zadnú líniu, aby sa pustila do loptičiek do svojej šestnástky, z ktorých väčšina bola zničená.

Publikum vyzeralo celé hodiny spomalene a potrebovalo útok.

Oni odpovedali. Po rohu Lehiho z pravej strany sa diváci takmer pridali k skorej hlavičke zblízka, kým lopta prepadla k Bennettovi. Zdalo sa, že jeho motivácia bola uložená v dolnom rohu dolného úderu, kým červené tričko nebolo nabité delostrelectvom.

Josh Vela zo Shrewsbury a Tom Lowry z Crew Alexandra (AMA)

V polovici druhého polčasu si Cotterillovi muži opäť položili všetky otázky a zápas bol stále na hrane, zmiešaný s výčitkami o ošúchanej hre.

Keď zápas vstúpil do záverečnej 10-minútovky, Kotteril aj jeho náprotivok Artel sa odmietli vrátiť z lavičky. Nasledovala druhá tretina bez incidentov z Golmouthu z prvého polčasu.

Posledných 10 minút sa však naozaj rozbehlo a Shrewsbury sa len o chvíľku pokúsil získať najviac bodov pri dvoch príležitostiach.

Najprv Richards vytiahol Penningtonovu kľučku z rohu Lehiho, aby zachránil popoludnie.

Salop potom vytiahol zajaca z klobúka s magicky neskorým víťazom.

Výborný Bennett predviedol jeden z najlepších centrov sezóny, ktorým bol Ebongz-Landel, keď sa mu po centri podarilo tečovať a kapitán sa vrhol do lopty – z jeho prudkej hlavičky sa stal šíp nad brvno.

To bola posledná udalosť gólu. Cotter sa rozhodol zaviesť akúkoľvek zo svojich záložných možností z lavičky, pričom Solid Down zlyhal v ďalšom zápase a uspokojil sa s ďalším vítaným čistým kontom.

Shrewsbury Town (3-5-2): Marochi; Pennington, Ebanks-Landell (c), zdravotná sestra; Bennett, Davis, Lehi, Vela, Okbeta; Boman, Wood.

Nepoužité šťavy: bordó, pivo, daniels, janne, bike, kováč, cocrow.

Posádka Alexandra (5-3-2): Richards; Montron, Offford, Chas-Davis, Johnson; Ainley (Lundstrom, 82), Lowry, Murphy (c) (Griffiths, 14), Finney; Porter, Long (Onega, 85).

Nepoužití náhradníci: Jaskeline, Lawton, Salisbury, Daphne.

Diváci: 5 587 (1 454 fanúšikov Shrewsbury)