šport

Novak Djokovič dostal zákaz vstupu do USA pre nedostatok vakcíny proti Covid

Novak Djokovič je srbský profesionálny tenista, v súčasnosti je na prvom mieste v mužskej dvojhre podľa Asociácie tenisových profesionálov.

Formálne odstúpil z žrebovania BNP Paribas Open v Indian Wells, oznámili v nedeľu predstavitelia turnaja, čo je znakom toho, že žiadosť svetovej jednotky o výnimku z očkovania proti COVID-19 pre vstup do Spojených štátov mohla zlyhať.

American Travel Association Prezident a generálny riaditeľ Jeff Freeman vydal nasledujúce vyhlásenie týkajúce sa správy, že tenisový šampión Novak Djokovič odstupuje z nadchádzajúceho turnaja v USA:

„Zastaraná americká očkovacia politika pre medzinárodných návštevníkov je nevynútenou chybou, ktorá prispieva k strate 80 miliárd dolárov na zahraničných cestovných nákladoch.“

„Novak Djokovič je jedným z miliónov ľudí, ktorým bráni v návšteve USA kvôli dobre mienenej, ale zastaranej politike. Je načase, aby USA spolu so svojimi náprotivkami v Európe, Austrálii a inde eliminovali požiadavky na očkovanie proti pandémii u našich prichádzajúcich cestovateľov.

Djokovič sa celkovo držal na čele 379 týždňov, pričom rok zakončil ako číslo 1 s rekordom Open éry sedemkrát. Nebol očkovaný proti COVID-19 a minulý mesiac požiadal vládu USA o špeciálne povolenie hrať na podujatiach ATP Masters v Indian Wells a Miami.

Kombinované podujatie ATP-WTA sa začne v stredu v Indian Wells Tennis Garden a potrvá do 19. marca. Žrebovanie je v pondelok. Spojené štáty končia 11. mája svoje núdzové vyhlásenie o COVID-19, ktoré umožňuje zahraničným cestujúcim v leteckej doprave vstúpiť do krajiny bez očkovania.

senát. Rick Scott, R-Fla. A napriek tomu, že kolega floridský senátor Marco Rubio napísal americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi a vyzval ho, aby žiadosti vyhovel, vnútorná bezpečnosť zamietla Djokovičovu žiadosť o výnimku z očkovania. Zdá sa, že to bolo dva mesiace predtým, ako Spojené štáty urobili výnimku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close