šport

Guildford Flames Patrick Bajkov prekonáva útočné súboje

Guildford Flames v piatok pokračoval v prepracovaní súpisky v polovici sezóny [27 October]Útočník Patrik Bajkov podpísal ročný kontrakt.

Slovenská extraliga HK 25-ročný hráč, ktorý začal sezónu s Nidrou, sa môže pochváliť bohatými profesionálnymi skúsenosťami a je pripravený osloviť kľúčový kúsok pre Flames.

„Najzrejmejšou oblasťou, v ktorej sme sa v tejto sezóne trápili, je útok.“ Vysvetlil hlavný tréner Guildfordu Paul Dixon.

„Odohrali sme veľa zápasov, v ktorých dokážeme streliť iba jeden alebo dva góly, a to nestačí na to, aby sme vyhrali veľa hokejových zápasov. Patrick je osvedčená ofenzívna hviezda v ligách, v ktorých hral.

„Patrick práve dorazil, takže budeme mať týždeň tréningu, kým ho budúci víkend privedieme do tímu a dúfam, že čoskoro môžeme oznámiť ďalšieho nebezpečne talentovaného hráča, ktorý tu s nami bude dlho. Budúcnosť.“

s tým na mysli, Britský ľadový hokej Recenzuje Bajkovu kariéru, poskytuje prehľad o jeho vlastnostiach a predpovedá jeho úlohu v Flames.

Kto je útočník Guildford Flames Patrick Bajkov?

Bajkov je etablovaný ako plodný producent bodov na profesionálnej úrovni, hoci Slovensko je posledným záznamom v jeho životopise.

Útočník narodený v Britskej Kolumbii zaznamenal 288 bodov (112 gólov, 176 asistencií) v 342 hlavných juniorských vystúpeniach, kým bol členom Everett Silvertips z Western Hockey League.

Bajkova forma zaujala starších skautov a svoju prvú profesionálnu sezónu rozdelil medzi Springfield Thunderbirds z American Hockey League a Florida Everblades z ECHL.

Všestranný široký útočník bol v tretej priečke so 166 bodmi (66 gólov, 100 asistencií) v 221 zápasoch za Floridu, Manchester Monarchs, Greenville Swamp Rabbits a Reading Royals.

Bajkov sa prvýkrát dostal do zámoria v rokoch 2022 – 2023 a celkovo zaznamenal 25 bodov (deväť gólov, 16 asistencií) v 51 zápasoch švédskeho Allsvenskan za Kristianstads IK a HC Vita Haston.

READ  Tour de France 2020: Trofeje pre víťaza navrhoval Slovák

Šesťmetrový korčuliar začal túto sezónu na Slovensku, no nezmyselne prešiel šiestimi vystúpeniami za HK Nidra.

Podarí sa Patrickovi Bajkovovi oživiť útok Guildford Flames?

Dixonovo hodnotenie jeho bojujúceho útoku je správne – Flames „vedú“ elitnú ligu s najmenším počtom gólov (šesť) a najmenej gólov na zápas (1,2).

Flames nevyhrali vo svojich úvodných piatich ligových zápasoch nula Na ich zozname je veľa strelcov gólov.

Ak pôjdete trochu hlbšie, situácia Surrey je horšia, ako sa na prvý pohľad zdá, pretože Flames skórovali iba štyrikrát, aby začali kampaň.

Patrick Bajkov, teraz s Guildford Flames (Obrázok: WHL)

Guildford v lete stratil značnú časť útočnej palebnej sily (na čele s odchodom Daniela Tedesca do belfastského giganta) a na ľade sa to prejavilo.

S ohľadom na to je Bajkov rozumným prírastkom k Dixonovi.

Kanaďan, ktorý v minulej sezóne ECHL zaznamenal 69 bodov (26 gólov, 43 asistencií) v 71 vystúpeniach, využil svoju schopnosť manipulácie s hokejkou a rýchle kroky na obťažovanie súperových modrých čiar.

Hoci sa jeho posledné pôsobenie na Slovensku skončilo neúspechom, veľa z Bajkovej histórie naznačuje, že v elitnej lige bude excelovať.

Kde bude hrať Patrick Bajkov v zostave Guildford Flames?

Po odchode Anthonyho Petruccelliho a Kobeho Rotha sa Flames snažili rozložiť svoje útočné zbrane rovnomerne na tri línie, vrátane stredajšieho proti Cardiff Devils. [25 October]:

  • Matt Alvaro – Brian Lemos – Ryan Tait
  • Lewis Hook – Brett Ferguson – Peter Grinella
  • Ryan Hughes – Logan Fredericks – Turner Riplinger
  • Zach Milton // Samuel Talbot

Bajkov – Môže hrať na oboch stranách ako najlepší šestkový útočník v elitnej lige s potenciálom získať viac času na ľade v presilovej hre.

Pre bývalého kandidáta Floridy Panthers je v kartách konkurz na ľavé krídlo v prvej línii, pretože je na konci rebríčka plus-mínus Alvara Guildforda.

READ  Kapitánka Veľkej Británie Annie Keothavangová obdivuje tenisových velikánov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close