šport

Štvrtýkrát pre Kovačicu na Slovensku | Vnútri UEFA

Kovačič prevezme kormidlo slovenského futbalu na ďalšie štyri roky po tom, čo delegáti potvrdili jeho štvrté funkčné obdobie na konferencii SFZ v Senci.

„Toto víťazstvo pre mňa znamená veľa,“ povedal Kovačič delegátom po svojom znovuzvolení. „Je mi cťou mať vašu dôveru, pretože mi pomáha pokračovať v mojej práci v tomto ťažkom období.“

Neustále zlepšovanie

Prezidenta SFZ čakajú rôzne výzvy, ktoré podčiarkol svoje odhodlanie ťahať progres na všetkých úrovniach hry na Slovensku. „Chcem rozšíriť našu členskú základňu a vytvoriť dobrú atmosféru pre mládež a deti, aby mohli hrať futbal,“ povedal Kovačič.

„Náš desaťročný plán rekonštrukcie futbalových ihrísk bude dokončený tento mesiac, preto je veľmi dôležité vypracovať podobný plán – teda zriadiť tréningové ihriská a plochy.“

„Nafukovacie alebo permanentné telocvične môžu ľuďom pomôcť trénovať aj v zimných mesiacoch,“ uvažoval.

Práca na štadióne

Výstavba 22 z 23 štadiónov po celej krajine je už ukončená a od roku 2011 už funguje národné tréningové centrum v Poprade, kde hrávajú medzištátne zápasy mládežnícke a ženské tímy.

Kovačič vyjadril mimoriadnu hrdosť na úspech seniorského národného tímu mužov v kvalifikácii do posledných dvoch finále Eura a na to, ako sa slovenská futbalová komunita spojila, aby prekonala ťažké časy spôsobené pandémiou Covid.

READ  Slovenský Vavro mal na Euro 2020 pozitívny test na korónový vírus

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close