šport

Slovák Slabkowski je pripravený na barážový súboj s Nemeckom

Peking 2022 neposkytol kulisu pre zlomový moment Juraja Slafkowského. 17-ročný mladík, tipovaný už na tohtoročnom drafte, bol zaradený do kádra Slovenska s ohľadom na budúcnosť. Nemusí byť najlepším hráčom na strane Craiga Ramseyho. Krídelník DBS však nemal žiadne zimné olympijské hry a do kvalifikácie vstupoval s turnajovým náskokom v streleckých góloch (4) v spoločnom držaní.

Slafkowski tiež nie je žiadnym tyranom na plochej dráhe. Na olympijských hrách sa postavil proti najsilnejšej strane skupiny C, Fínsku, a potom na svoj skorý úspech nadviazal gólmi proti Švédsku a Lotyšsku. 6-noha-4 útočník, ktorý zdieľa líniu s Pavlom Regendom a Milošom Romanom, exceloval vo svojej úlohe v Pekingu a podčiarkol svoje uznanie ako ďalšia slovenská útočná hviezda.

📢#2022NHLDraft Slovak 🇸🇰 vyhliadka Juraj Slafkowski mal v úvode skvelú partiu @Peking 2022 vs 🇫🇮. Len s 12:57 TOI skóroval dvakrát a stal sa najmladším hráčom, ktorý skóroval @Olympiáda 84 a ďalej. Aha! 🔥 #Zimná olympiáda v Pekingu 2022 https://t.co/ey1Koyghm2

„Keby mi niekto pred olympiádou povedal, že tu budem bodovať, zasmial by som sa.“ Slafkowski to povedal novinárom v Číne. „Teraz, keď sa to deje, som naozaj prekvapený, prišiel som sem s inými úlohami, ale zatiaľ to funguje dobre.

Po pôsobivom výkone v C-skupine si košický rodák vyslúžil uznanie od mnohých.

„Neuveriteľné“ Ramsey povedal o štarte Slafkowského O konkurencii: „Nie je len vysoký, ale má aj šikovné ruky. Páči sa mi jeho štýl hry, nie je to slimačie tempo kvôli jeho výške. Každému dokázal, že je skvelý korčuliar.“

Bývalý hráč Edmontonu Oiler Thomas Jurco súhlasil: „Je to skvelý spoluhráč a hokejista a sme naozaj nadšení, že ho máme pri sebe. Má veľkú výhodu v tom, aký je silný a vysoký, a veľmi dobre uzatvára puk. [and] Mladí chalani to veľmi často neukazujú.

Thomas Jurco Edmonton Oils
Thomas Jurco, videný tu s Edmonton Oilers (Jess Starr/ hokejoví spisovatelia)

Slafkowski dokázal, že je hodný Ramseyho dôvery, nezaťažený tlakom a očakávaniami hrať seniorský medzinárodný hokej v draftovom roku. Jeho najväčšia výzva však ešte len mala prísť. Slovensko sa v kvalifikácii stretlo s Nemeckom, striebornými spred štyroch rokov. Víťazi sa stretnú s tímom USA v osemfinále. Porazení idú domov.

Odteraz, priestor Slovenska na chyby nula. S ohľadom na to poďme posúdiť, o čo Ramseyho tím ide chcieť Vancouver si musí zabezpečiť prvé štvrťfinálové vystúpenie od roku 2010.

Slovensko sa musí sústrediť na defenzívnu štruktúru

Proti Fínsku sa obrana Slovenska rozpadla pri výbornej hre smerom dopredu. Ramseyho modrá čiara si počínala proti Švédsku dobre – ale v priebehu desiatich minút si trikrát strelili do nohy. Proti Lotyšom napokon odovzdali.

„Je to dobrý pocit,“ povedal bývalý Boston Bruin Povedal Peter Cehlárik po výhre Slovenska 5:2 nad Lotyšskom. „Myslím si, že v posledných dvoch zápasoch sme hrali dobre, ale vyskytli sa zlyhania, ktoré nás stáli góly a je ťažké vrátiť sa proti tímom ako Švédsko a Fínsko.

„Ale [against Latvia], mali sme navrch a hrali sme dobre. Myslím si, že druhá tretina ukázala, ako dobre vieme hrať a v tretej sme to zvládli. Som nadšený a dúfam, že sa nám to podarí vybudovať.

OH 2022 Peking 2022 Slovensko
Olympijské hry 2022 Peking 2022 Slovensko (hokejisti)

Tento 26-ročný útočník, vynikajúci útočník v Kontinentálnej hokejovej lige za Avangard Omsk, zhrnul účinkovanie svojho tímu v Pekingu. Slovensko inkasovalo lacné góly proti Fínom a Švédom, aby ukončilo svoje nádeje na pokazenie skupinovej fázy. Ak má Ramseyho tím poraziť Nemecko, bude sa musieť vyhnúť výletom na trestnú lavicu a zbytočným striedaniam.

Slovenské penaltové rozstrely boli v skupinovej fáze biedne, keď inkasovali tri góly v deviatich stretnutiach, ktoré sa nevydarili. Ich percento zásahov 0,667, tretie najhoršie v lige, by sa malo v budúcnosti zlepšiť.

Simon Nemec potrebuje zabrať v presilovej hre

Tím Slovenska Iní Budúca superstar Simon Nemec drží svet vo svojich rukách. Na MS juniorov bol výborný, k pôsobivým výkonom za HK Nitra v slovenskej extralige.

17-ročný hráč hrá pohodlným, mozgovým štýlom s palicou na hokejke. Je pravorukým strelcom, stojí vo výške 1 stôp a má nárazovú rýchlosť chodidla pri prechode. Nemec však pre Slovensko v Pekingu nezmenil hru. Napriek svojmu značnému talentu má modrý liner Nidra na konte iba jeden bod a na olympiáde prehral dva až trikrát.

Jeho asistencia, inštinktívna prihrávka na Slafkowského proti Švédsku, by sa mohla ukázať ako zlomová. „Mali sme skvelý začiatok,“ Povedal Nemec po druhom zápase„Naša hra však klesla, keď sme inkasovali gól… Som šťastný, ale nevadí, keď nevyhráme.“

Proti Nemecku bude mať Nemec ďalšiu šancu zažiariť na svetovej scéne. Okrem defenzívnych povinností by mal nájsť úspech v úlohe rozohrávača na presilovej hre. Slovák skončil v Pekingu bez gólu deviatimi pokusmi o prevahu mužov, čo je nedostatok, ktorý treba napraviť proti 17-ročným Nemcom.

Slovensko by malo hľadať inšpiráciu u Juraja Slafkowského

Slovensko vďaka výhre nad Lotyšskom v riadnom hracom čase vstúpilo do play-off ako ôsme nasadené – toto číslo sa očakávalo na začiatku turnaja. Ich zápas v play-off bol však hádzaním mince, Nemci bez pretláčania a desať rokov od posledného postupu Slovákov do štvrťfinále.

Súvisiace: 2022 olympijský mužský hokejový tím Slovensko ukážka

Slovensko by preto malo hľadať inšpiráciu v Slafkowskom. 17-ročný hráč prekonal očakávania v Pekingu a stále môže byť spojkou vo vyraďovacej fáze. Ak opäť nájde sieť, tentoraz proti Nemecku, presadí Slovensko Konflikt so Spojenými štátmi.

Ak bude Slafkowski pokračovať vo výrobe a slovenská modrá čiara bude silná, v utorok by mohli preraziť.READ  Evan Dodik, Philip Polasek zajali 2021 Australian Open, dvojitá koruna Prehliadka ATP

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close