dnes 06:34
|

Hokejisti Tampa Bay Lightning vyhrávali úvodný zápas prvého kola play-off Východnej konferencie. V utorok na stretnutí v Toronte porazili Columbus 3: 2 po päťkrát nadčas.

Slovenský obranca Erik Černák hral v drese „blesk“ takmer 49 minút a strelil šesť striel na bránu a päť zásahov. Hrdinom Tampa Bay bol útočník Brayden Point, ktorý v prvej tretine vyrovnal 1: 1 av 151. minúte rozhodol o svojom víťazstve druhým výstrelom.

1. východná konferencia NHL:

Tampa Bay Lightning – Columbus Blue Jackets 3: 2 (1: 1, 0: 1, 1: 0 – 0: 0, 0: 0, 0: 0, 0: 0, 0: 0, 1: 0)

Ciele: 7. B. Point (Kučerov + Hedman), 41. Gourde (McDonagh + Coleman), 151. B. Point (Kučerov + Sergačov) – 3. Dubois (Texier + S. Jones), 40. Bjorkstrand (Dubois + Kukan)

brankári: McElhinney – Korpisalo

Strely na bránu: 88:63

/ séria 1: 0/

/E. ČERNÁK (TBL) 0 + 0, strávené na ľade 48:54 min./

1. Západná konferencia NHL:

Dallas Stars – Calgary Flames 2: 3 (0: 2, 2: 1, 0: 0)

Ciele: 31. Gurianov (Heiskanen + Oleksiak), 32. Ja. Benn (Lindell) – 11. Dubé (Lucic + Backlund), 19. Dubé (E. Gustafsson + Forbort), 37. R. Andersson (Hanifin)

brankári: Chudobin – Talbot

Strely na bránu: 26:26

/ séria 0: 1/

/A. AX (DAL) 0 + 0, strávené na ľade 15:50 min./

Vegas Golden Knights – Chicago Blackhawks 4: 1 (0: 0, 2: 1, 2: 0)

Ciele: 28. Theodore (R. Smith + Martinez), 30. W. Carrier (Reaves + N. Roy), 44. R. Smith (Marchessault), 49. R. Smith (Marchessault) – 31. Kämpf (Saad)

brankári: Lehner – Crawford

Strely na bránu: 33: 20

READ  Andy Murray vyhral súboj na US Open po tom, čo súper po páde na kurt rozbil raketu a zranil ruku

Calgary Flames porazili Dallas Stars 3-2 v úvodnom kole 1. kola v Edmontone a prevzali vedenie v štvrťfinálovej sérii Západnej konferencie. Slovenský obranca Andrej Sekera z Dallasu hrali 15:50 minút s dvoma negatívnymi bodmi.

V prvom období Calgary rozvinul dvoj gólový náskok, ktorý bol stratený dvoma „prilepenými“ zhromaždenými zásahmi uprostred zápasu. Bravúrnym zákrokom sa predviedol Rasmus Andersson.

Hráči Vegas porazili Chicago 4: 1 a ujali sa vedenia v sérii 1: 0. Reilly Smith strelil dva góly.