Svet

Guvernér centrálnej banky Egypta ukončil výročné zasadnutia AfDB záverečným vyhlásením

Na konci výročných stretnutí AfDB v Nairobi v Keni v roku 2024 guvernér centrálnej banky Egypta (CBE) a predstaviteľ Egyptskej skupiny Africkej rozvojovej banky (AfDB) Hassan Abdallah predniesli záverečnú správu.

Stretnutia, ktoré sa konali od 27. do 31. mája, boli zamerané na tému „Transformácia v Afrike, skupina Africkej rozvojovej banky a reforma globálneho finančného rámca“. Guvernér Abdallah viedol egyptskú delegáciu na vysokej úrovni, v ktorej boli Rania Al-Mashad, ministerka medzinárodnej spolupráce, a Tarek El Kholy, zástupca guvernéra CBE.

Egyptská delegácia sa aktívne zúčastňovala na rôznych zasadnutiach a guvernér Abdullah bol vybraný, aby predložil záverečnú správu načrtávajúcu kľúčové dohody, ktoré dosiahli guvernéri 81 členských štátov.

Okrem oficiálnych aktivít sa guvernér Abdalláh zapojil do viacerých diskusií so svojimi partnermi z iných členských štátov. Rozhovory sa zamerali na spoločné záujmy a stratégie na podporu rozvojového úsilia na celom africkom kontinente.

Táto účasť je v súlade so strategickou víziou Egypta posilniť jeho vedúcu úlohu v Afrike a rozšíriť jeho angažovanosť na regionálnych a medzinárodných fórach.

READ  Lídri západnej Afriky sa stretávajú v Nigeri, ale možnosti sú obmedzené, keďže vojenská junta vzdoruje sprostredkovaniu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close