Zábava

Hádam české herecké sestry: Je mi jedno, že zomrie … Konečné zmierenie?!

Hana Brejchová sa narodila 12. decembra 1946. Jej rodičia mali spolu 8 detí, jedným z nich je známa česká herečka Jana Brejchová, ktorá je od Hany staršia.

Ale aj mladšia zo sestier sa dostala k herectvu. Najskôr ho obsadil Miloš Forman, ktorý bol v tom čase Janiným manželom. Film Láska blondínky bol dokonca nominovaný na Oscara a Hana bola ocenená ako tretia najlepšia herečka na filmovom festivale v Benátkach.

Medzi sestrami ale došlo k nezhodám. Hovorí sa o žiarlivosti Jany na Hanin úspech a tiež o jej blízkom vzťahu s Formanom. Hana odmietla, že s ním bude mať niekedy niečo spoločné, ale nevraživosť medzi nimi trvá už viac ako 50 rokov.

Zdroj: FS Barrandov

Keď Jana v januári oslávila 80. rokov, Hana netušila, že pôjde do zariadenia dlhodobo chorých. „Uvedomujem si, že asi už v živote neuvidím svoju sestru, že Jana zomrie skôr, ale je mi to úplne jedno. Má, čo chcela. Nebudem robiť ďalší krok,“ povedal pre denník Aha! Raz sa pokúsila navštíviť, ale jej staršia sestra ju vyhodila.

Nakoniec si to však Hana rozmyslela. „Janinka, vydrž! Myslím na teba,“ odkázala zdravotnej sestre, ktorej odumierali mozgové bunky. Nevylúčila ani Blesk, ktorý sa pokúsil Janu opäť navštíviť.

Sporné české herecké sestry:

Zdroj: CT

READ  Slovenský premiér chce, aby Ukrajina zaručila bezpečnosť vývozu obilia - Politico

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close