Zábava

Divadlá na Slovensku mohli po uvoľnení blokovacích opatrení opäť otvoriť

– Prevádzkovatelia kín musia prijať preventívne opatrenia na kontrolu účasti 100 osôb na jednom premietaní.

Kino Lumiere v Bratislave (© Kino Lumiere)

Keďže šírenie COVID-19 na Slovensku je úspešne zvládnuté (aktuálna hodnota sedemdňového kĺzavého priemeru je 1), vláda urýchlila uvoľnenie blokovacích obmedzení. Štvrtá fáza epidémie sa oficiálne začala 20. mája a proces zahŕňa opätovné otvorenie nákupných centier, divadiel a divadiel. Pred návratom k veľkoobchodu na úrovni pred Govt-19, The Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Publikoval zoznam zdravotných opatrení, ktoré je potrebné dodržiavať počas kultúrnych podujatí.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

V prípade divadiel je celková návštevnosť jedného premietania obmedzená na 100 divadelníkov. Prevádzkovatelia kín musia zabezpečiť, aby návštevnícke publikum udržiavalo vzdialenosť 2 metre od seba (dvojmiestne sedadlá je možné predávať na požiadanie, iba rodinných príslušníkov alebo partnerov), deaktivovať zariadenie, ktoré môže produkovať častice aerosólu (ako napríklad sušiče rúk), a dezinfikovať zdravotnícke zariadenia každý hod. Dezinfikujte predné kontaktné povrchy (kľučky, kľučky, pulty), vyhnite sa predaju nápojov alebo občerstvenia a odstráňte iba jednu osobu na 15 metrov.2 Pri vchode určte osobu, ktorá bude zodpovedná za monitorovanie a zaistenie dodržiavania týchto predbežných opatrení.

Kino Lumiere, ktoré prevádzkuje Slovenský filmový ústav, pripomína divákom nosenie masky a chráni právo diváka merať si telesnú teplotu a osobám s vyššími teplotami odkazuje, aby kino opustili. Film Europe Cinema, ktorú prevádzkuje Film Europe Media, ešte neotvorila svoje brány pre verejné sledovanie; Namiesto toho zvolí projekciu „súkromného kina“ a od 1. júna si 15 ľudí, či už rodinných príslušníkov alebo priateľov, vyberie film a bude ho sledovať na veľkej obrazovke divadla. Najväčšie reťazce kín na Slovensku Cinemax a Cinema City svoje temné miestnosti neotvorili, aj keď Cinemax plánuje uvedenie filmov na 28. máj.

Aj keď sú české filmy v koprodukcii so Slovenskom, distribučné spoločnosti zvažujú, ktoré filmy by mali byť uvedené do kín. Uväznení na webe [+see also:
film review
trailer
film profile
]
(Pozri správu) a Majitelia [+see also:
trailer
film profile
]
, Vráti sa. Napriek tomu, že divadlá mali dovolené znovu otvoriť, online pokusy uskutočnené počas výluky (pozri správy) neboli úplne eliminované. Mnoho miestnych divadiel vrátane Lumiere kladie dôraz na mini festival (online verzia festivalu podporovaného európskymi filmami). Kreatívna Európa – médiá 13 rokov pre rôzne oblasti).

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close