Zábava

Korónska kríza na Slovensku: Hlava vlády chce zmeniť pozíciu s ministrom financií

Slovenský premiér Igor Matovič sa chce presťahovať s ministrom financií Eduardom Hegerom, čím sa končí vládna kríza. Premiér vyhlásil, že sa nezúčastní doplňovacích volieb.

Hecker, minister financií ako Matovič, patrí do strany Olano, bašty koaličnej vlády. Pozitívne reakcie na túto ponuku zaznamenali ďalší traja koaliční partneri.

Prezidentka Susannah Sabudová v utorok vyzvala hlavu štátu na rezignáciu: „Premiér svojou rezignáciou nevyhnutne objasní spôsob rekonštrukcie vlády,“ uviedla hlava štátu vo verejnom prejave. Žiadny jednotlivec by nemal byť dôležitejší ako záujmy krajiny a jej občanov.

Ruská vakcína bola objednaná bez konzultácie

Koalícia bola opakovane zapletená do polemík o politike Corony a štýle vedenia Madoviča. Ruskú vakcínu Spotnik V si objednal bez vedomia svojich vládnych partnerov. To viedlo k značnej nespokojnosti jeho koaličných partnerov, ktorí si chceli počkať na rozhodnutie úradníkov EÚ o schválení účinnej látky.

Obviňujete tiež bývalého mediálneho podnikateľa Madovica z toho, že bol hlavným vinníkom nedávnych rekordov Slovenska s väčším počtom úmrtí koróny v pomere k počtu obyvateľov ako v ktorejkoľvek inej krajine sveta.

Výsledkom bolo, že koalícia bola v hlbokej kríze, niekoľko členov vlády rezignovalo v priebehu niekoľkých dní. Zmenu, ktorú teraz oznámili, oznámili v nedeľu tri zo štyroch koaličných strán v Bratislave. Spočiatku bol stále otvorený súhlas strany Sass za liberálnu slobodu a jednotu.

Ich šéf strany Richard Sullivan v utorok rezignoval na post ministra hospodárstva a vicepremiéra. Ostatné tri vládnuce strany majú tesnú parlamentnú väčšinu bez Sassa.

Konzervatívno-populistický Madovič je slovenským premiérom presne rok, má takmer 5,5 milióna ľudí. Podľa nedávneho prieskumu bude opozičná sociálna demokracia silnou silou v nových voľbách. Prichádzajú na 21,4 percenta, Olano na 11,3 percenta a omáčka na 10,3 percenta.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close