Ekonomika

Harsh Vardhan, Health News, ET Healthworld

Naí Dillí: Keď si ajurvéda získala globálne uznanie, ajurvédska ekonomika vzrástla od vypuknutia vlády Govt-19 o 90 percent, uviedol v piatok minister zdravotníctva Únie Harsh Vardhan. Sektor podľa neho zaznamenal výrazný nárast vývozu a investícií.

Podľa oficiálnych údajov je ajurvéda priemyslom crore 30 000 Rs s dvojciferným rastom 15 až 20 percent ročne.

„Tieto (údaje) predchádzajú vládnemu obdobiu. Po vládnom období vzrástla ekonomika ajurvédy z 30 000 rupií rs, s rastom 15 až 20 percent na 50 až 90 percent,“ uviedol. .

To odráža skutočnosť, že ľudia z Indie a sveta prijali ajurvédu.

„Významný pokrok sa dosiahol aj v oblasti vývozu a priamych zahraničných investícií (PZI),“ uviedol pre Govt Patanjali, ktorý hovoril pri uvedení výskumnej práce v Haridwar.

Počas obdobia vlády uskutočnilo ministerstvo AYUSH 109 druhov prieskumov na 140 miestach. „Keď som videl výsledky, bolo to inšpiratívne a pozitívne,“ povedal.

Ajurvéda udržuje ľudí zdravých a nevyžaduje od nikoho žiadnu certifikáciu. „Ak to technicky naštudujeme, India má obrovský potenciál,“ dodal.

MBBS a MSc so špecializáciou na ORL. A Harsh Vardhan, ktorý sa pripravoval na chirurga ORL (ako sa uvádza v jeho životopise), povedal: „Vyštudoval som modernú medicínu, ale po štúdiu ajurvédy som dospel k záveru, že je prospešná pre všetkých.“

Harsh Vardhan ocenil úsilie Svámího Ramdeva a jeho ajurvédy Patanjaliho a uviedol, že ajurvéda by sa mala vo svete znovu ustanoviť vedeckým a moderným spôsobom, čo by bolo predmetom hrdosti a pomohlo by ľudstvu.

Ramdev pri tejto príležitosti uviedol, že je potrebná harmónia vo všetkých liečebných modalitách – modernej alopatii a tradičnej prírodnej medicíne.

Ústredný minister pre cestnú dopravu a diaľnice Nitin Gadkari tiež uviedol, že Patanjali je dobrou alternatívou k bežnému spotrebnému tovaru, za ktorý musí krajina platiť autorské honoráre zahraničným výrobcom.

READ  Inflácia HICP na Slovensku v júli naďalej rastie

Teraz sa jóga a ajurvéda stali populárnymi na celom svete a ľudia sa nimi riadia, uviedol.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close