Svet

Hipkinsovi a Luxonovej rýchlej diskusii sa nedarí prinútiť učencov pretekať

Chris Hipkins a Christopher Luxon sú pripravení ísť po špičkách.
foto: TVNZ / Andrew Dalton

Analýza – Líder labouristov Chris Hipkins a národný vodca Christopher Luxon čelili improvizovanej, ale fascinujúcej diskusii o otázkach spoluvlastníctva a vytvárania priamych výmen s gangmi.

Je to prvýkrát, čo sa títo dvaja lídri stretli tvárou v tvár mimo parlamentu. Občas vládla napätá nálada.

Najmä Lacson bol frustrovaný, keď ho Hipkins prerušil, zatiaľ čo vodca labouristov sa zdalo, že si užíval o niečo viac.

Keďže však labouristi v prieskumoch zaostávali, Hipkins nebol schopný ponúknuť nič, čo by Lacsona odradilo od jeho kroku.

Podarilo sa mu však niekoľko vtipných vetičiek ako „Máme osvedčené výsledky v znižovaní emisií… nie sú to len slogany“ a „Budovanie EV staníc je ako budovanie čerpacích staníc“. Na jeho slabú známku s úsmevom odpovedal: „Musím viac reprezentovať“.

Potom obaja lídri opísali, že sú spokojní s tým, ako vystúpili, hoci komentátori na TV1 boli menej nadšení, pričom bývalý poslanec Dove Henare povedal, že žiadne nadšenie nebolo a Hipkins bol „príliš mierny“. Bývalý labouristický líder David Cunliffe veril, že Hipkins dovolil Lacsonovi príliš veľa slobody na pôsobenie a národný líder z toho urobil príliš veľa. Obaja vyhlásili diskusiu za rovnocennú.

Diskusia bola rozsiahla a týkala sa zdravia, bývania, kriminality a gangov, zmeny klímy a hospodárstva. Politická redaktorka 1News Jessica Mutch-McKay to posunula svižným klipom a spoluriadenie, najmä zdravie, viedlo k vážnej diskusii.

1 Diskusia o novinkách - Chris Hipkins a Christopher Luxon

1 Politická redaktorka správ Jessica Mutch-McKay hovorí s lídrami.
foto: TVNZ / Andrew Dalton

Obaja lídri dostali otázku, či by mali mať Maori a Tichomoria prioritu, pokiaľ ide o zoznamy čakateľov na zdravie. Luxon povedal, že potreba by mala byť na prvom mieste pred rasou, zatiaľ čo Hipkins povedal, že uprednostňovanie ľudí z Maorov a Tichomoria je v porovnaní s inými populáciami pozitívne kvôli ich zlým zdravotným výsledkom.

READ  Putin vyhlásil Krym navždy za súčasť Ruska

Hipkins uviedol, že ostatné strany využívajú túto záležitosť ako „návnadu na preteky“, čo Lacson uviedol ako „odpad“.

Lacson povedal, že má pocit, že definícia spoluvládnutia bola rozšírená, odkedy bol naposledy v národnej vláde.

Podľa Hipkinsa sa spoluvláda vzťahuje na spoločné rozhodovanie o prírodných zdrojoch. Veril, že spolupráca Maoriov a vlády bude prínosom pre Nový Zéland.

Lacson zopakoval zámer svojej strany zrušiť Māorskú zdravotnú komisiu s tým, že ju podporuje pre dohodu o Waitangi, ale nie pre národné verejné služby.

„Maorský zdravotný úrad nie sú dva oddelené orgány,“ povedal Hipkins.

Vyzval Lacsona, prečo by mal mať maorských poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ak by nechcel dva zdravotné systémy. Lacson povedal, že chce „turbo-nabíjať“ sociálne podniky, ale len ako súčasť zdravotného systému.

Hipkins povedal, že zdravotný systém sa zaoberá systémovými problémami a bude chvíľu trvať, kým sa rozvinie kapacita na ich nápravu.

Luxon však povedal, že každý zdravotný indikátor sa pod labouristickým obdobím zhoršil – hoci Hipkins oponoval, že klesajúca miera fajčenia je príkladom účinného opatrenia.

1 diskusia o novinkách

Toto je prvýkrát, čo sa títo dvaja lídri stretli tvárou v tvár mimo parlamentu. Občas vládla napätá nálada.
foto: TVNZ / Andrew Dalton

Zločin a gangy

Obaja muži priznali problém rastúcej kriminality v krajine.

Povedal, že sa v centre Aucklandu necítil bezpečne a veril, že mnohí Novozélanďania cítia to isté.

Väzenská populácia sa za labouristov znížila o 30 percent – ​​čo by mohlo byť prijateľné, ak by miera kriminality klesla o rovnakú hodnotu – ale v skutočnosti prudko vzrástla, povedal Lacson.

O gangoch povedal: „Na každých 10 policajtov v tejto krajine pripadá deväť členov gangu.

„Zakazujeme spojenie s gangmi na verejných miestach, rozpúšťame políciu a dávame jej právomoci, aby ju zbavili plánovania zločinu, tvrdo sme sa zaoberali nelegálnymi zbraňami, ktoré vlastnia, a z členstva v gangu robíme vážny faktor trestu.“

READ  Polícia tvrdí, že thajský pouličný predavač zatajil, internet šíri jeho fotografie, Asia News

Prisľúbil tiež, že za závažných mladistvých páchateľov budú mať následky.

Hipkins povedal, že nárast aktivity gangov je neprijateľný a uznal, že príliš veľa Novozélanďanov sa cíti nebezpečne, ale navrhol znížiť kriminalitu tým, že bude pracovať s mladými páchateľmi, aby sa ich životy zmenili.

Vo výcvikových táboroch expert povedal, že 83 percent mladých by sa dopustilo recidívy a Lacson Nasional povedal, že by to zvýšilo ich efektivitu.

„Títo mladí ľudia potrebujú vo svojom živote cielené zásahy. Nie som pripravený ich odpisovať.“

Keď Hipkins zasiahol a pokúsil sa poukázať na to, že výcvikové tábory nedosahujú výsledky, Lacson odpovedal, že labouristi majú šesť rokov na to, aby to dali do poriadku.

Hipkins povedal, že labouristi zmenili zákon, aby polícia mohla byť prísnejšia voči konvojom gangov, ktoré nedávno uzavreli oblasti Ópōtiki kvôli tanku.

Nad bývaním lietajú urážky

Lacson prekonal rekord labouristov v oblasti bývania, zatiaľ čo labouristi sa zamerali na to, aby dostali ľudí do domovov.

Povedal, že v dnešnej dobe je príliš veľa „mega-prenajímateľov“ a to nie je správne.

„Zaručíte, že vaše daňové úľavy pre prenajímateľov sa prenesú na nájomníkov?“ spýtal sa Hipkins Luxona.

Lacson sa vyhýbal priamej odpovedi, a tak vedúci práce odpovedal v jeho mene: „Budeme to brať ako nie.“

Môže zaručiť, že politika jeho strany nepovedie k zvýšeniu nájomného o 180 dolárov, ako sa to stalo za labouristov, povedal.

Obaja lídri uviedli, že podporujú výstavbu väčšieho počtu štátnych bytov – hoci Hipkins kritizoval, ako sa štátne byty predávali, keď bol naposledy v Nationals.

Hipkins pripustil, že KiwiBuild bol „nerealistický prísľub“, no odvtedy labouristi získali dynamiku v poskytovaní bývania a to by malo pokračovať.

Potom sa obom vodcom uľavilo. Hipkins váhal, či má skórovať sám, a povedal, že rozhodnú voliči, no po opätovnom stlačení zvolil osem.

READ  Gbajabiamila obviňuje z problémov pri evakuácii Nigérijčanov „kombinovaný nesúhlas“, vyzýva úrady

Luxon povedal, že sa mu to páčilo a dúfa, že aj diváci, keď si vyberú Osem.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close