Technológie

Hlásenie prehriatia Apple iPhone 15 Pro: Problém s internými adresami

Nedávne pokrytie nedávno vydaných telefónov série iPhone 15 bolo intenzívne, s množstvom recenzií chváliacich fotoaparáty, nový dizajn a ďalšie. Menej zábavné je však čítať Apple so zameraním na problém, ktorý naďalej priťahuje pozornosť: prehrievanie. Teraz k téme pridal svoj názor aj Ming-Ci Kuo z TFI Securities.

Viac z ForbesApple iPhone 15, iPhone 15 Pro: Noví používatelia hlásia vážne problémy, Apple zverejnil opravu

Všetci sme zvyknutí na to, že sa naše telefóny z času na čas zahrievajú, niekedy z pochopiteľných dôvodov, ako je hranie nepotrebných videohier a niekedy bez zjavného dôvodu.

Za dva týždne nepretržitého testovania štyroch nových iPhonov musím povedať, že ani jeden sa neohrial. Takže to nie je problém pre každého.

So sériou iPhone 15 však môžu byť veci vážnejšie. Podľa 9 až 5 Mac„Existujú rozšírené správy o prehrievaní iPhonu 15, zdanlivo vo všetkých modeloch.“ Niektoré problémy so zahrievaním sa vyskytujú, keď sa telefón nabíja, čo nie je problém, aj keď je nepravdepodobné, nie nemožné, že ho budete používať toľko, koľko ho nabíjate.

Je tiež dôležité zdôrazniť, že prvých 24 hodín života iPhonu nenaznačuje, ako bude vyzerať a ako bude vyzerať budúcnosť. Keďže väčšina ľudí prenáša dáta zo svojho starého telefónu, nové slúchadlo tvrdo pracuje vo dne aj v noci a všetko kopíruje.

Kórejský YouTuber, Bullslap, tvrdí, že zaznamenal teplotu iPhonu pomocou termovíznej kamery a pri tvrdom testovaní telefónu, hraní hier a vykonávaní benchmarkov telefón dosiahol 116 stupňov Fahrenheita.

Teraz komentáre Ming-Chi Kuo pridávajú ďalší kontext. Jednou z nových komponentov v iPhone 15 Pro je čip A17 Pro, ktorý je vyrobený pomocou 3-nanometrového procesu – a Guo hovorí, že je nepravdepodobné, že by sa prvé čipy smartfónov, ktoré ho používali, prehriali.

To dáva zmysel, pretože iPhone 15 a iPhone 15 Plus zaznamenali správy o prehrievaní a tieto telefóny túto aplikáciu nemajú.

Viac z ForbesApple iPhone 16 prekvapivý výber dizajnu, tvrdí správa

Guo uviedol vo vyhlásení Stredná„Moje vyšetrovanie naznačuje, že problémy s prehrievaním série iPhone 15 Pro nesúvisia s pokročilou 3nm matricou TSMC.“

Takže, čo by to mohlo byť? Guo hovorí: „Primárnym dôvodom sú kompromisy urobené v dizajne tepelného systému na dosiahnutie nízkej hmotnosti, ako je oblasť s nízkym rozptylom tepla a použitie titánového rámu, ktoré negatívne ovplyvňujú tepelný výkon.“

Rešpektujem Quo, ale je veľmi nepravdepodobné, že Apple na to dôkladne netestuje nové telefóny. Ak má Kuo pravdu a je stredne veľký, majú nejakú nádej. Analytik pokračuje: „Očakáva sa, že Apple to vyrieši aktualizáciami softvéru, ale vylepšenia môžu byť obmedzené, kým Apple nezníži výkon aplikácie. Ak Apple tento problém správne nevyrieši, negatívne to ovplyvní dodávky počas celého životného cyklu produktov série iPhone 15 Pro.

Ako rozšírený je tento problém, sa ukáže až časom. Niekedy sú vyhlásenia dostatočne hlasné na to, aby zakryli skutočnosť, že sú skôr hlasom niekoľkých ako mnohých. Aj tak to chce Apple rýchlo vyriešiť.

Nasleduj ma Twitter.

READ  Riaditeľ portálu 2 znižuje obsah

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close