Svet

Hlavné správy 26. marca: Zrútenie mosta Baltimore, zoznam kandidátov Lok Sabha, samovražedné bombové útoky v Pakistane a ďalšie

Keď hlavný minister Dillí Arvind Kejriwal zdieľal svoj druhý príkaz z väzenia, BJP a Kongres v utorok zverejnili nové zoznamy kandidátov pre nadchádzajúce voľby do Lok Sabha. Časť mosta Francisa Scotta v Baltimore zasiahla nákladná loď a zrútila sa, čo poslalo autá a ľudí do rieky. Samovražedný atentátnik medzitým v Pakistane vrazil autom naloženým bombou do vozidla a zabil šesť ľudí. Deficit bežného účtu Indie sa v období od októbra do decembra znížil na 10,5 miliardy USD (1,2 % HDP).

Hlavné správy udalostí 26. marca:

Kontajnerová loď s celou indickou posádkou sa zrazila s americkým mostom

Najmenej šesť ľudí je nezvestných po tom, ako sa nákladná loď prevrátila v utorok popoludní v časti mosta Francisa Scotta v Baltimore. Plavidlo s posádkou z celej Indie stratilo energiu a „veľmi, veľmi rýchlou rýchlosťou“ sa dostalo do podpornej medzery.

Dvoch ľudí sa podarilo zachrániť a najmenej šesť ďalších je nezvestných. Lodná doprava v jednom z najdôležitejších prístavov na východnom pobreží USA sa zastavila, čo by mohlo obmedziť dodávateľské reťazce a zvýšiť spotrebiteľské ceny pred novembrovými voľbami.

Prezident Joe Biden uviedol, že nariadil úradníkom, aby „pohli nebom a zemou“, aby prístav čo najskôr znovu otvorili, a dodal, že federálne agentúry pomáhajú pri pátracích a záchranných prácach v oblasti.

„Mojím zámerom je, aby federálna vláda zaplatila plné náklady na prestavbu tohto mosta, a očakávam, že Kongres podporí moje úsilie,“ povedal POTUS novinárom v Bielom dome.

Pri samovražednom útoku v Pakistane zahynulo 6 ľudí

Piati Číňania a jeden miestny zahynuli v utorok, keď do nich narazilo auto naložené bombou. K incidentu došlo, keď skupina stavebných robotníkov a inžinierov cestovala medzi priehradou vodnej elektrárne Dasu. Ide už o tretí podobný útok v Pakistane za posledné týždne.

Pakistan zaznamenal oživenie teroristických útokov od augusta 2021, keď Taliban prevzal moc v susednom Afganistane. Militanti sa zamerali na čínskych pracovníkov, keďže projekty financované Pekingom naďalej podnecujú nespokojnosť.

Oznámili kandidátov na voľby do Lok Sabha

Kongres v utorok zverejnil svoj siedmy zoznam kandidátov pre voľby do Lok Sabha. Shashi Singh zo Surguja (ST), Menka Devi Singh z Raigarh (ST), Devender Singh Yadav z Bilaspur a Biresh Thakur z volebného obvodu Kanger Lok Sabha. Oznámila tiež právnika R Sudhu ako kandidáta z volebného obvodu Mayiladuthurai v Tamil Nadu, ktorý je posledným zostávajúcim volebným obvodom južného štátu.

Strana Bharatiya Janata medzitým zverejnila svoj šiesty zoznam kandidátov pre nadchádzajúce prieskumy s menami na dve miesta v Radžastáne a jedno v Manipure. Strana vyradila troch poslancov vrátane ministra Únie Rajkumara Ranjana Singha, aby uvoľnila miesto novým menám. Kanhaiya Lal Meena kandiduje z volebného obvodu Dausa šafranovej strany a Indu Devi z volebného obvodu Karauli-Dolpur v Rajasthane. Medzitým bol Thunojam Basanta Kumar Singh dosadený do volebného obvodu Manipur Inner.

Deficit bežného účtu Indie sa znížil na 10,5 miliardy dolárov

Deficit bežného účtu Indie sa v období od októbra do decembra znížil na 10,5 miliardy USD alebo 1,2 percenta HDP. To je nárast z 11,4 miliardy USD alebo 1,3 percenta v predchádzajúcich troch mesiacoch do septembra.

(s príspevkami od agentúr)

Odomknite svet výhod! Od prehľadných bulletinov po sledovanie akcií v reálnom čase, najnovšie správy a prispôsobený informačný kanál – to všetko je tu, stačí len kliknúť! Prihláste sa teraz!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close