Ekonomika

Holandsko Hliníkové a oceľové nápojové plechovky | Článok

Od zajtra bude holandský národný systém vrátenia záloh akceptovať hliníkové a oceľové plechovky na recykláciu nápojových obalov v snahe ďalej stimulovať obehové hospodárstvo. Domra správy.

Od júla 2022 bude systém akceptovať malé plastové fľaše v rámci rozšírenia svojej pôvodnej kompatibility s veľkými plastovými fľašami. Aj tak, BrightVibeshodnotené So 150 miliónmi nápojových plechoviek, ktoré uniknú do holandského životného prostredia ročne, sa miera znečistenia hliníkovými plechovkami údajne zvýšila o 27 % v roku 2020.

Podobne sa aktivuje systém vrátenia zálohy Steadikeld HolandskoRozšírenie svojich možností na všetky kovové nápojové nádoby s kapacitou od 1 do 3 litrov.St apríla 2023. Spotrebitelia môžu pri kúpe oprávneného nápoja zaplatiť dodatočnú zálohu vo výške 0,15 € a dostať ho späť, keď obal vrátia do spätného predajného automatu na odbernom mieste.

Čerpacie stanice a supermarkety so zamestnancami nad 200 metrov štvorcových sa považujú za povinné zberné miesta, zatiaľ čo divadlá, športové kluby a ďalšie miesta je možné zaregistrovať ako dobrovoľné zberné miesta na Stadigelt Nederland. Reverzné predajné automaty sa považujú za jednoduchý, efektívny a cenovo výhodný spôsob zberu nádob.

„Rozšírenie holandského systému vrátenia záloh na hliníkové plechovky znamená, že nový typ materiálu môže vstúpiť do obehu a vrátiť sa do obehového hospodárstva pomocou vhodných recyklačných procesov,“ vysvetľuje Rene Hisink, senior viceprezident pre západnú a južnú Európu. Kolekcia Domra. „V dôsledku toho zažije holandské obehové hospodárstvo ako celok oživenie.“

Keďže sa na holandských trhoch s nealkoholickými nápojmi, vodou a pivom očakáva, že sa každý rok predá viac ako 600 miliónov veľkých plastových fliaš, 900 miliónov malých plastových fliaš a približne 2,5 miliardy plechoviek, cieľom Stadigelt Nederland je vrátiť 90 % produktov s nárokom na zálohu. Znečistenie krajiny obalmi.

READ  Majitelia malých podnikov a ekonomika teraz

Podľa Domra podobný národný depozitný systém na Slovensku prijal v prvom roku 820 miliónov vrátených kontajnerov, čím prekročil svoju očakávanú mieru návratnosti 70 %.

Uvádza funkčné automaty na predaj ako tretí najobľúbenejší koncept medzi európskymi spotrebiteľmi, pričom ako hnacie faktory ich recyklačných návykov sú uvedené efektívnosť, environmentálne výhody a finančné stimuly.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close