Technológie

Hovorí sa, že iPhone 16 a iPhone 16 Plus majú vylepšený čip A17 a 8 GB pamäte.

Podľa Jeffa Pu, technologického analytika hongkonskej investičnej spoločnosti Haidong International Securities, budú mať iPhone 16 a „iPhone 16“ Plus 8 GB pamäte a čip A17 Bionic vyrobený procesom N3E TSMC.


V poznámke pre investorov, ktorí hľadajú Makrooméry, Pu zaznamená v budúcom roku výrazný nárast RAM pre štandardné modely iPhone a prechod na pamäť LPD5. Štandardné modely iPhone od Apple počnúc modelom iPhone 13 z roku 2021 majú 6 GB pamäte. Očakáva sa, že iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú v tomto trende pokračovať. Očakáva sa, že iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max budú prvými iPhonmi s 8 GB pamäte, čo znamená, že A17 Bionic aj 8 GB pamäte z modelov Pro z roku 2023 sa do štandardných modelov dostanú o rok neskôr.

Pu dodal, že bionické čipy A17 a A18 používané v zostave iPhone 16′ budú vyrobené pomocou procesu TMSC N3E, jeho vylepšeného 3nm hrotu. Očakáva sa, že A17 Bionic použitý v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max bude prvým čipom spoločnosti Apple vyrobeným 3nm výrobným procesom, čo povedie k výraznému zvýšeniu výkonu a výkonu oproti 5nm technike používanej pre čipy A14, A15 a A16.

Čip A17 Bionic použitý v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max sa údajne vyrába pomocou procesu N3P spoločnosti DSMC, ale podľa Pu, Apple prejde na N3E, keď sa čip použije v iPhone 16 a iPhone 16 budúci rok.

N3B je pôvodný 3nm uzol TSMC vyvinutý v spolupráci s Apple. N3E, na druhej strane, je jednoduchý, prístupný uzol používaný inými klientmi TSMC. N3E má menej vrstiev EUV a nižšiu hustotu tranzistorov ako N3B, čo vedie k kompromisu vo výkone, ale proces môže poskytnúť lepší výkon. N3B je pripravený na hromadnú výrobu o chvíľu dlhšie ako N3E, ale má oveľa nižší výnos. N3B bol efektívne navrhnutý ako experimentálny uzol a nebol kompatibilný s následnými procesmi TSMC, vrátane N3P, N3X a N3S, čo znamená, že Apple bude musieť prepracovať svoje budúce čipy, aby využil pokroky TSMC.

READ  Únik Samsung One UI 6.1 odhaľuje generatívne funkcie AI pre Galaxy S24

Je zaujímavé, že to odráža povesť zdieľanú na Weibo v júni. Tento krok má byť opatrením na zníženie nákladov, ktoré môže prísť za cenu zníženia výkonu. V tom čase sa považovalo za nepravdepodobné, že by Apple urobil takú drastickú zmenu na A17 Bionic. Čip A15 Bionic v iPhone 14 a iPhone 14 Plus je vyšší variant s jedným jadrom GPU naviac ako A15 používaný v iPhone 13 a iPhone 13 mini. Nie je to neslýchané, ale efektívne si zachováva rovnaký názov na zásadne odlišnom čipe.

Pôvodne sa predpokladalo, že Apple plánoval použiť N3B pre čip A16 Bionic, ale musel sa vrátiť k N4, pretože nebol pripravený včas. Apple možno použil dizajn jadra N3B CPU a GPU pôvodne navrhnutý pre A16 Bionic pre počiatočné čipy A17 pred prechodom na pôvodné návrhy A17 s N3E koncom roka 2024.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close